Literatura

10 značek, kterými byste rozhodně měli své blízké obdarovat

Přemýšlíte nad tím, co pořídit svým bližním? Podpořte české a slovenské tvůrce a další zahraniční značky a udělejte radost přátelům, rodině nebo sobě skutečně hodnotnými dárky.


In August Company

Tohle je značka, které můžete věřit. Karolína a Teodorik, kteří za značkou stojí, malují originální tisky a vyrábějí tašky, svíčky, misky nebo hrnečky.


Ammyla

Kamila Gemerská se specializuje na výrobu originálních kabelek, tašek a batohů. Slovenská autorka má velký smysl pro minimalismus a detail. Neexistuje žena, které by její výrobky neudělaly radost.


Andrea Vytlačilová

Šátky frčí. Můžete si je uvázat kolem krku, pasu, tašky nebo kabelky, anebo si je navážete do vlasů. A pokud chcete motiv, který nikdo jiný nemá, pak jste tu správně. Kromě toho si můžete pořídit vyšívané kabelky, šperky a další doplňky.


Pera Novák

Víte o někom, kdo si potrpí na plnicí pera? Nebo kdo rád píše? Nebo o někom, kdo sbírá originální psací potřeby? Navštivte stránky Petra Nováka, který vyrábí skutečně nádherná plnicí i kuličková pera z pravých dřevin.


Ateliér Objectora

Nádherné ručně vyráběné šperky, za které neutratíte celou výplatu, hledejte u designérky Myy Javorkové. Má nádherné náhrdelníky, ale i náramky i náušnice, převážně vyrobené z mosazi, která časem získává charakteristickou patinu.


Pete Veselá

Tady jde hlavně o kůži. Samozřejmě ne o tu vaši. Kožené diáře, brašny, kabelky, peněženky i ledvinky. Na stránkách Petry Veselé si určitě vyberete. Poctivá ruční práce je vždycky vidět.


Noos Concept

Výrobky z vlny jaka a velblouda z Mongolska vás zahřejí. Nákrčníky, šály, ponožky, rukavice, čepice a další doplňky pro děti a dospělé v krásných zemitých barvách ocení snad každý milovník zimy. Anebo aspoň designu.


Annabelle Minerals

Tohle je něco pro ženy. Minerální make-up, rozjasňovač, tvářenka, minerální oční stíny, tužky na rty a taky neskutečně příjemné odličovací tampónky, houbičky na make-up, gua sha… Na oficiálních stránkách značky najdete všechno k tomu, abyste byla každý den ještě krásnější.


Poklady duše

Hledáte originální šperk, který byste mohli darovat své mamince, babičce, přítelkyni, manželce nebo kamarádce? Hledejte na tom správném místě. Prstýnky s minerálními kameny udělají radost každé ženě. Také zde najdete minerální náhrdelníky, náušnice i třeba křišťálové šperkovnice.


JAKKO candles

O svíčkách už jsem jsem pár článků napsala a také vám doporučila mé oblíbené tvůrce svíček. JAKKO candles jsem ale ještě nikde nezmiňovala. Teď to napravím. Hlavně proto, že Vendelína, která za JAKKO candles stojí, vyrábí svíčky v betonu, v tom klasickém šedém, ale i hnědém, fialovém, zeleném či modrém odstínu. Tohle je vážně designová pecka.


Foto: Unsplash.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM