Lifestyle

5 podcastů, které stojí za to poslouchat (vol. 3)

Nedávno jsem zjistila, že zatím poslední článek s tipy na podcasty jsem napsala v roce 2021. A to je sakra dlouho. Proto přicházím s pár novými tipy. Určitě si mezi nimi vyberete.


Poprask

Jestli znáte Hanku Trojánkovou Biriczovou a Šimona Holého, kteří moderovali podcast Kompot, tak si Poprask zamilujete. Je taky o popkultuře, jen pod hlavičkou Reflexu. Doporučuju k pobavení i k orientaci v současné popkultuře.


Vlevo dole

Politické podcasty jsou obvykle nudné, ale tenhle podcast, v němž drží otěže taktéž dvojice moderátorů – Lucie Stuchlíková a Václav Dolejší – je zábavný, plný uštěpačných poznámek a sarkasmu. Zábavnou formou vám Lucie a Václav podají informace o současném dění na české politické scéně.


Čelisti

Filmově-kritický podcast Aleše Stuchlého, Víta Schmarce a jejich hostů je pastvou pro uši všech filmových fajnšmekrů. Uslyšíte vtipné a krátké recenze na filmy, seriály i zprávy ze světa, které jsou absurdnější, než byste si kdy dokázali představit.


Lit

Tohle je zase něco pro milovníky literatury a knižního světa. Uslyšíte rozhovory se spisovateli a dalšími knižními tvůrci i rozbory knih. Jan Dlouhý a Eva Soukeníková občas zabrousí i do filmového světa, který je s literárním světem mnohdy neodmyslitelně spjatý.


Puls

Puls je publicistický podcast VOXPOTu, který rozebírá politická i společenská a hlavně palčivá témata především ze zahraničí. Podcastem provází Jolana Humpálová, redaktorka Voxpotu, která často vyráží do světa, aby reflektovala dění, o němž se u nás moc nemluví, ale mělo by.


Foto: Reflex.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM