FilmPozvánky

Kulatý ANIFILM vítá naživo diváky i tvůrce

Je to jeden z prvních filmových festivalů, na které se můžete přijít podívat do kina a naživo vidět známé i méně známé tvůrce. Festival letos slaví 20. výročí a koná se od úterý 22. června do neděle 27. června 2021.


Nejočekávanější snímky

Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm, který se každoročně koná v Liberci, i letos divákům představí animované filmy z celého světa a bude to pořádná jízda. Festival slaví 20 let! Mezi nejočekávanější snímky patří zejména Kryptozoo, který získal už několik ocenění, například na filmovém festivalu Berlinare a Sundance, nebo nový film Moje slunce Maad, který režírovala Michaela Pavlátová. K vidění bude ale spoustu dalších zajímavých filmů, rozhodně si proto na Anifilm zajděte.


Soutěžní a nesoutěžní sekce

Festival je rozdělen do několika soutěžních a nesoutěžních sekcí. Mezi nesoutěžní sekce patří Planeta A s tématem přírody a životního prostředí, Queer animace a samozřejmě sekce pro děti. Do soutěžních kategorií se řadí hlavně celovečerní filmy, VR tvorba a videoklipy, studentské a krátké filmy či počítačové hry.

Centrem festivalu se opět stal liberecký zámeček, doprovodná promítání se konají v kinech Varšava, Cinema City OC Fórum, v kongresovém sálu hotelu Zlatý lev nebo v Severočeském muzeum.


KDE: Liberec – různá místa
KDY: úterý 22. 6. – neděle 27. 6.

O festivalu a kompletním programu se více dozvíte ZDE.


Foto: foto ze studentského filmu Rudé boty (2021), Anifilm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM