PozvánkyVýstavy

Bylo nebylo…V Karlíně ožívají díla slavných impresionistů

V pátek 18. září se v pražském Foru Karlín otevřela výstava Bylo nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir…, která si klade za cíl seznámit diváky s tvorbou nejvýznamnějších impresionistů. Ovšem velmi netradičním způsobem.


Když se spojí výtvarné umění s tím hudebním

Multidimenzionální výstava na ploše dvou tisíc metrů čtverečních s 3D zvukem nám, divákům, předstravuje kromě již zmíněných umělců také díla Paula Signaca, Edgara Degase nebo Bohumila Kubišty. I když s impresionisty už máte své zkušenosti, tedy nejsou pro vás velkou neznámou, výstava vás překvapí a pohltí zároveň.

Impresionistické obrazy se projektují z třiceti laserových projektorů na stěny i zbudované kvádry a taktéž na podlahu. Tak získáte dojem, že jste součástí obrazů. K tomu vám hraje hudba Chopina, Ravela, Debussyho a dalších, tak, jak to má být, neboť výtvarné umění s tím hudebním je úzce propojeno od nepaměti.


Bezpečnost na prvním místě

Výstava probíhá za přísných hygienických podmínek. U vstupu bude muset každý návštěvník projít termokamerou, která mu změří tepolotu. Taktéž je regulován i počet návštěvníků, a tak uděláte lépe, když si vstupenky na konkrétní den a čas rezervujete online ZDE, abyste měli své místo na výstavě jisté.

KDE: Forum Karlín
KDY: do středy 30. 12.
Více informací najdete ZDE.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM