FestivalyPozvánky

Festival svobody: Na co se můžete těšit?

Letos uplyne třicet let od sametové revoluce, boje za svobodu a demokracii. Ačkoliv v Česku aktuálně z politického hlediska nevládne zcela příznivá situace, důvod k oslavám přeci jenom máme. Jsme totiž svobodní a žijeme v zemi, kde můžeme otevřeně prezentovat svůj názor. Tak vyražte do ulic a přidejte se k těm, kteří za svobodu a demokracii 17. listopadu 1989 bojovali a k jejich následovníkům, kterým není jedno, co se v naší zemi děje.


Program na celý den

Součástí Festivalu svobody jsou diskuze, přednášky, promítání dokumentárních snímků, výstavy, naučné prohlídky i videomapping. Slavit se bude od dopoledních hodin až do pozdního večera.

To hlavní se samozřejmě bude dít okolo Národní třídy a na náměstí Václava Havla u Národního divadla. Část programu se ale také odehraje na Albertově, v kampusu Hybernská a na Václavském náměstí.


440 metrů dlouhý videomapping

Tím dětmi i dospělými nejočekávanějším programem je však obrazovo-zvuková instalace Paměť národa: 1989 na Národní třídě. Přímo na domy se bude promítat světlo, zvuk a příběhy spojené s výročím sametové revoluce. Na Národní třídě tak bude využito 230 synchronizovaných světel s prostorovým hudebním doprovodem a pěti velkoformátovými projekcemi. Celá show bude dlouhá 440 metrů a začíná v 17:00, 18:45 a ve 20:00.


Celý program najdete ZDE.


Foto: Lukáš Černý, Festival svobody

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM