DivadloPozvánky

FILMNAŽIVO.CZ: Unikátní projekt sdílí živou kulturu

Před pár dny jsem vás seznámila s platformou Dramox.cz, která streamuje divadelní představení. Nyní vám představujuji platformu, díky níž můžete z pohodlí domova sledovat živá i natočená divadelní představení odehrávající se v unikátních prostorech, jež jsou známá pod pojmem Film Naživo.


Prvním deseti Filmům Naživo vévodí Amerikánka

V neděli 1. listopadu bude spuštěna platforma FILMNAŽIVO.CZ, která je společným projektem Heaven’s Gate Viktora Tauše, Jatek 78 a Cirk La Putyka. Co na ní tedy uvidíte? Natočené i živě snímané umělecké projekty, divadlo či nový cirkus, zkrátka to, co vzejde z nápadů samotných umělců. Divadelní a herecké, potažmo cirkusové a akrobatické umění má totiž mnoho podob.

Dodneška bylo natočeno deset Filmů Naživo. V kinech je vidělo přes čtyřicet tisíc lidí. Zatím nejnavštěvovanějším Filmem Naživo je Amerikánka vol. 9 z 8. srpna 2020. A právě tu můžete na platformě zhlédnout. Mimo to je k vidění představení Kaleidoscope: Potulní kejklíři souboru Cirk La Putyka či Tajný agent: V podsvětí z Divadla Na zábradlí.


Starší i premiérová představení

Za zhlédnutí představení, které již měly svou premiéru, zaplatíte 99 korun. Jakmile se ale na platformě objeví živé akce, vstupenka bude stát o něco více, cena se bude určovat podle daného formátu.

Padesát procent ze zaplacené částky půjde umělcům. Diváci budou mít ovšem příležitost podpořit své oblíbené soubory i nad rámec vstupného.


Více se o FILMNAŽIVO.CZ dozvíte ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM