FilmPozvánky

Francie v českých kinech

Do pražských i regionálních kin míří již 22. ročník Festivalu francouzského filmu. A to si rozhodně nesmíte nechat ujít.


Komedie na úvod

Zahájení celého festivalu je naplánováno na středu 20. listopadu v kině Lucerna. Těšit se můžete na předpremiéru komedie Nicolase Bedose Tenkrát podruhé, lovestory o tom, co by se stalo, kdybychom se mohli vrátit do minulosti a zopakovat si všechny krásné okamžiky, které jsme prožili.

Pro veřejnost bude festival zahájen v kině Světozor taktéž snímkem Tenkrát podruhé.


To nejlepší z Cannes

Francouzský institut si připravil ještě jedno zahájení a to v podobě snímku Portrét dívky v plamenech režisérky Céline Sciammy, promítaného v Kině 35. Tento film si z letošního ročníku filmového festivalu v Cannes odvezl cenu za nejlepší scénář.


Festivalové hostky

Hned dva předpremiérové tituly přijedou do Česka uvést jejich tvůrci, respektive tvůrkyně. Řeč je o snímcích Bílá jako padlý sníh režisérky a scenáristky Anne Fontaine, který se bude poprvé promítat ve čtvrtek 21. listopadu v 20:30 v kině Lucerna. Režisérka Lou Jeunet zas představí svůj režijní debut, film Curiosa, v pátek 22. listopadu taktéž ve 20:30 v Lucerně.


Praha i regiony

To však z předpremiér rozhodně není vše. Celkem nás jich čeká hned dvanáct. Kromě Prahy festival poputuje i do Brna, Ostravy, Českých Budějovic a Hradce Králové. Na Festivalu francouzského filmu bude uvedeno celkem padesát filmů ve sto padesáti pěti projekcích.


KDE: Praha + regiony
KDY: Praha / středa 20. 11. – středa 27. 11. // Regiony / čtvrtek 21. 11. – neděle 1. 12.
Více se o festivalu dozvíte ZDE.


Foto: Festival francouzského filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM