Lifestyle

GHMP vydává nový čtvrtletník

Koronavirová doba přeje změnám. Některé jsou přiznivé, jiné nikoliv. Avšak to, že se Galerie hlavního města Prahy rozhodla vydávat kulturní čtvrtletník, rozhodně pozitivní zprávou je.


Kde časopis najdete?

První číslo magazínu Qartal vyšlo 18. prosince 2020 a je dostupné v PDF verzi na oficiálních stránkách galerie. Můžete si taktéž objednat tištěnou verzi na e-mailu pr@ghmp.cz. Jakmile bude galerie opět přístupná veřejnosti, najdete magazín i na pokladně a také ve vybraných knihkupectvích po celé Praze. Plný výčet najdete zde.


O čem je první číslo?

První číslo Qartalu se věnuje současné, pro umělce více než nepříznivé koronavirové situaci. Hlavním tématem čísla je úloha galerií a muzeí v současné společnosti. V dalších článcích se autoři věnují například nové výstavě fotografa Antonína Kratochvíla, která i přes vládní opatření zaznamenala nebývalý úspěch, nebo výstavě čínského fotografa Xiao Quana, jenž dokumentoval proměnu čínské společnosti v osmdesátých letech.


Čtvrtletník se ovšem nevěnuje jen výtvarnému umění a galerijní činnosti, ale například i knihám a do budoucna má za cíl proniknout i do dalších sfér kultury.

Více si o čtvrtletníku Qartal můžete přečíst ZDE.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM