FestivalyPozvánky

Ji.hlava promítne téměř 400 dokumentárních filmů

Letos v Jihlavě proběhne už 26. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava a nabídne nejnovější české i zahraniční dokumenty a také to nejzajímavější z experimentální tuzemské a světové tvorby, filmovou retrospektivu i desítky diskuzí.


Od New Yorku po Ukrajinu

Mezinárodní festival dokumentárních filmů zahájí snímek Osmý den války ukrajinské režisérky Oksany Moiseniuk. Snímek zachycuje počátek ruského vpádu na Ukrajinu očima Ukrajinců žijících v Česku. Mimo jiné se ale můžete těšit i na film Roky Super-8, jehož režie se ujala letošní laureátka Nobelovy ceny za literaturu, francouzská spisovatelka Annie Ernaux. Nenechte si ujít ani film Dreaming Walls: Hotel Chelsea, který vypráví příběh legendárního newyorského hotelu, zachycuje jeho rekonstrukci a hlavně nájemníky, se kterými se život vůbec nemazlí.

Ji.hlava ale není jenom o dokumentech, dorazí také slavný DJ a producent NobodListen, raperka Arleta, holky z podcastu Vyhonit ďábla a také se třeba vypravíte na divadelní představení, výstavu nebo si poslechnete zajímavé přednášky.


KDE: Jihlava – různá místa
KDY: úterý 25. 10. – neděle 30. 10.
Celý program je k nahlédnutí na oficiálních stránkách festivalu Ji.hlava.


Foto: Ji.hlava

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM