FestivalyPozvánky

Letní filmová škola láká návštěvníky na kvalitní zábavu

Šest dní nabitých filmy, muzikou, výstavami, divadelními představeními i přednáškami a diskuzemi. To je 47. Letní filmová škola Uherské Hradiště, na kterou se každý rok sjíždějí všichni příznivci kvalitních filmů a zábavy.


Z Česka na Slovensko a přes Polsko až do Japonska

Pořadatelé letos lákají nejenom na českou premiéru filmu Petera Babáka Zpráva, který reprezentoval Slovensko na Oscarech, ale také například na krátký film Olma Omerza Poslední den patriarchátu, vyprávějící o jednom bizarním rodinném setkání.

Součástí festivalu je rovněž retrospektiva věhlasného japonského režiséra Akiry Kurosawy či projekt Made in Poland, který se na filmovce uchytil už před dvěma lety. Návštěvníkům opět nabídne to nejlepší z polských filmových novinek.

Hlavními hosty letošního ročníku jsou režisér Zdeněk Svěrák, herečka Jiřina Bohdalová, slovenský herec Martin Huba a srbský scenárista a režisér Goran Marković.


Zajděte si na film nebo divadelní představení, dejte si víno a poslechněte si cimbálovku

Kromě filmů ale festival rovněž nabízí bohatý doprovodný program, například divadelní představení z repertoáru Divadla Járy Cimrmana, koncert Dana Bárty & Illustratosphere nebo autorská čtení a besedy se spisovatelkou Veronikou Bendovou nebo spisovateli Petrem Hruškou a Markem Šindelkou.

Chybět nebudou DJská vystoupení, cimbálová muzika, kvalitní víno a street food, program pro děti ani výstavy, například Japonský film v československém a polském plakátu, výstava fotografií z novodobých olympijských her či výstava Paměti národa Brno osvobozené!? / Nezapomeňme.

Akreditaci na festival si můžete zakoupit na místě anebo online v sekci Moje LFŠ. Jednodenní vstup na všechny festivalové akce stojí 450 Kč, za celý festival zaplatíte 1950 Kč. Samozřejmě jsou k dispozici i akreditace na vámi zvolený počet dnů.


Veškeré další potřebné informace se dozvíte na oficiálních stránkách festivalu.

KDE: Uherské Hradiště – různá místa
KDY: pátek 6. 8. – čtvrtek 12. 8.


Foto: Letní filmová škola Uherské Hradiště

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM