FestivalyPozvánky

Letní Letná letos patří Španělům

Že jsou Španělé temperamentní, to o nich asi víme. Však se to o nich traduje odjakživa. Ale co možná nevíte, je, jací jsou na novocirkusové scéně. Řeknu, respektive vám to v tomto případě napíšu jedním slovemdokonalí.


Co je zrcadlem společnosti? Umění, jak tvrdí Španělé

Španělský soubor Compañía de Circo „eia“ tvoří mladí muži a ženy, pro něž jsou akrobatické kousky stejně běžné jako pro nás obyčejné smrtelníky ranní vstávání. Jsou mrštní, energičtí, synchronizovaní a připravení bavit.

Soubor žije heslem, že umění je zrcadlem společnosti. A dnešní doba plodí zejména lidi, kteří po dvouleté koronavirové pandemii začínají znovu hledat sami sebe. Kdo jsou? Kam jdou? Odkud jdou? Jak se budou chovat v přítomnosti cizích lidí?


Při hledání sebe sama se vám občas může tajit dech

Šest akrobatů se vydává vstříc divákům napovědět. Překonávají nejrůznější životní nástrahy (znázorněné kusy nábytku či skokanským můstkem), svými leckdy šílenými (v tom nejlepším slova smyslu) akrobatickými kousky nutí člověka k tomu, aby nedýchal a na chvíli se zastavil, a prověřují své vztahy v párové akrobacii. Divák jenom žasne. Jak moc musím tomu druhému věřit, abych se mu dal všanc? Když jeden selže, druhý z toho nevyjde zdráv. Ale tady je maximální míra důvěry nutností.

Můžete to říct i sami o sobě? Máte s někým tak důvěrný vztah, že byste s klidným svědomím skočili ze skály, kdyby vám řekl, že vás dole chytí? Hledejte sami sebe. A hledejte se na Letní Letné. Přijďte se pobavit, užít si trochu adrenalinu (i když jen zpovzdálí) a zasmát se. Představení NUYE je k tomu jako stvořené.


Compañía de Circo „eia“: NUYE
KDE: Letní Letná (Letenské sady – Praha)
KDY: do 31. 8. 2022


Foto: František Ortmann pro Letní Letná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM