Lifestyle

Neposloucháte podcasty? Děláte chybu!

Vážně. I když já nemám moc co mluvit. Taky jsem je ještě před měsícem neposlouchala, pak jsem ale hledala něco, co bych si pustila do sluchátek, když zrovna nemám náladu na audioknížku ani hudbu. A našla jsem poklad.

 

Pokud nevíte, co podcast je, tak jde o zvukovou nahrávku, kterou její autoři šíří prostřednictvím internetu nebo mobilních aplikací.

 

A teď zpátky k pořadům.

 

Možná se mi budete smát, že jsem podcasty objevila až tak pozdě, ale třeba budete mít radost jako já. Uvidíme. Předem avizuji, že všechny podcasty pocházejí z Českého rozhlasu, protože mě tu zaujalo tolik zajímavých pořadů, že dál jsem se v podcastovém světě ještě bohužel nedostala.

 

Liberatura

Tohle je top! Pokud jste milovníky literatury jako já, neměla by Liberatura v žádném případě uniknout vaší pozornosti. Sympaťáci Karolína Demelová a Jonáš Zbořil si do svého třicetiminutového pořadu zvou hosty z literárního světa a ptají se je na všechno, co se probíraného tématu týče. Dozvíte se tudíž nejen spoustu zajímavostí o knihách, které možná ještě neznáte, ale i o jejich autorech, knihách již dávno vyšlých, avšak stále aktuálních či o literárním zákulisí.

 

Portréty

Nebaví vás číst zdlouhavé biografie či autobiografie, ale rádi se dozvídáte něco nového ze života významných osobností? Zhruba dvacet pět minut trvající pořad je založený na diskuzi nad dokumenty, psanými i zvukovými. Uslyšíte tu o lidech méně známých i o těch, o kterých si myslíte, že je znáte naprosto perfektně. Portréty vás ale přesvědčí o tom, že všechno rozhodně ještě nevíte.

 

Otevřené hlavy

Co nového se děje ve světě? Otevřené hlavy je pořad založený na rozhovorech se světovými intelektuály. Od čínské designérky Xiaowei Wang se dozvíte, jak to chodí v Číně, o klimatické krizi od filosofa Yuka Huie. Mediální teoretik Alfie Bown se zase vyzná v tom, jak technologie podporují sebelásku. Témat a osobností najdete v tomto pořadu spoustu.

 

Prolomit vlny

Glosář Radia Wave Prolomit vlny trvá čtyři minuty a vždy se týká aktuálního tématu, které hýbe společností. Na ranní probuzení ideální!

 

Modeschau

Jestli se zajímáte o módu a módní průmysl a chcete vědět, co se děje na české návrhářské scéně, poslouchejte Modeschau. Zalíbení v pořadu ale mohou najít i lidé, kteří nic moc s módou společného nemají. Uslyšíte totiž spoustu zajímavých informací.

 

Tak co, vyberete si? Jaké podcasty posloucháte vy?

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM