LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 1. 8.? (víkendové tipy)

Někde svítí slunce, jinde lije jako z konve. Někde se lidé sluní, jinde klepají kosu. Tak rozmanitá teď Česká republika je. Ano, koukám, že jako už tradičně zase začínám počasím. Ale opět plynule přecházím na kulturní a lifestylové tipy.


Lifestyle / Povaleč 2022

Povaleč býval komornějším festivalem, teď už se směle může zařadit po bok těch velkých a nejnavštěvovanějších. Hudba, divadlo, workshopy, přednášky, filmy i literatura. Povaleč je festival se vším všudy.

KDE: Valeč
KDY: čtvrtek 4. 8. – sobota 6. 8.


Lifestyle / Radostín Fest 2022

Na multižánrovém festivalu v přírodním areálu u Radostína nad Oslavou se tančí, zpívá, hraje divadlo, jí a pije a hlavně se baví. Všichni jsou tu přátelští a vstřícní. Třeba se právě Radostín Fest stane vaší srdcovkou.

KDE: Radostín nad Oslavou
KDY: pátek 5. 8. – neděle 7. 8.


Lifestyle / Veteráni na pláži

Máte rádi stará auta? Tedy, pardon, veterány? Přijeďte se na ně podívat do Mlékojed. Nebo v nějakém veteránu či youngtimeru rovnou přijeďte. Nezapomeňte se však registrovat.

KDE: Beach Park Mlékojedy
KDY: sobota 6. 8. od 8:00


Lifestyle / Středověká řemesla v podhradí

Ukázky řemesel a dobových reálií, představení toho, jak se takový člověk ve středověku oblékal, čím se bavil a jak bojoval… Zajímá vás to? Pak dorazte do Pořešína. A rovnou si vyzkoušíte, jak se mele obilí na kamenném mlýnku. Užijte si sobotu s plnou parádou.

KDE: Pořešín
KDY: sobota 6. 8. od 9:30


Gastro / AutentikFest Moravia 2022

Milovníci vína, zbystřete! V sobotu proběhne v Mutěnicích vinařský festival pod širým nebem, v krásném prostředí amfiteátru pod Búdama.

KDE: Mutěnice
KDY: sobota 6. 8. od 11:00


Hudba / Too Many Zooz

Too Many Zooz je buskingový fenomén, který se zrodil v newyorském metru. Dnes už ale kapela nehraje na ulici, ale ve známých klubech po celém světě, tento víkend ve smíchovském MeetFactory.

KDE: MeetFactory (Praha)
KDY: sobota 6. 8. od 20:00


Lifestyle / Slavnostní odhalení sochy sv. Jana Nepomuckého „Muže ticha“

Na vyhlídce nad Kamýkem nad Vltavou proběhne slavnostní odhalení sochy sv. Jana Nepomuckého. Hudební doprovod nebude chybět a jistě se najde i něco malého k snědku i na žízeň.

KDE: Vyhlídka Čeláková
KDY: neděle 7. 8. od 15:00


Film / Narozeniny Oldřicha Nového: Šárka Gmiterková – ON a Světáci

Šárka Gmiterková, příležitostná filmová kritička v rozhlasovém pořadu Čelisti a odborná asistentka Ústavu filmu a audiovizuální kultury Filosofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, napsala knihu ON o Oldřichu Novém. V neděli ji představí všem přítomným v sále a pak se bude promítat nezapomenutelný snímek Světáci (1969).

KDE: Kino Kavalírka (Praha)
KDY: neděle 7. 8. od 19:00


Foto: oficiální webové stránky festivalu Povaleč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM