Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 11. listopadu?

Tento týden slavíme kulaté výročí. Uplyne třicet let od sametové revoluce, proto se program v tomto týdnu věnuje právě tomuto tématu. Pojďme zavzpomínat.


Film / Sametové filmy

Od 13. do 17. listopadu pořádá Národní filmový archiv společně s Institutem dokumentárního filmu cyklus Sametové s podtitulem Štěstí není stav, ale okamžik. Během pěti večerů se můžete těšit na pět dokumentů o roce 1989 pohledem dokumentaristů, jimž se podařilo zachytit revoluci v prvních dnech revoluce i v prvních měsících po ní.

KDE: Kino Ponrepo
KDY: středa 13. 11. – neděle 17. 11.


Film / Antropocén

Do kin vstupuje dokumentární snímek, který mapuje všechny lidské činnosti, které naší planetě nejvíce ubližují. Těžba, zakládání skládek, zabíjení slonů v Africe, výroba lithia… Nejen to přispívá k devastaci přírody. Antropocén má za cíl dostat do co nejširšího povědomí dechberoucími snímky a kamerovými záběry historii geologie.

KDE: celá ČR
KDY: premiéra ve čtvrtek 14. 11.


Divadlo / Pražská Noc divadel

Už se těšíte na největší divadelní zážitek v Evropě? Desítky nejen divadelních scén nabídnou návštěvníkům program související s tématem sametové revoluce. Diskuze, přednášky, výstavy, instalace a samozřejmě divadelní představení, o tom všem je Noc divadel.

KDE: Praha
KDY: sobota 16. 11. po celý den


Divadlo / Poprask na laguně

Divadlo DISK chystá premiéru slavné hry Carla Goldoniho v dosud nehraném překladu Rudolfa Součka. Nastává poprask a mohou za to cukety v cukru. Všude je zmatek, ženy jsou naštvané a muži žárlí. Jak si s tím vším poradí soudní vyšetřující?

KDE: Divadlo DISK
KDY: premiéra / pátek 15. 11. od 19:30


Film / Týden ukrajinského filmu

Snímky, které budou v rámci festivalu představeny, se týkají především anexe Krymu a konfliktu na Ukrajině. Mimoto ale budou představeny snímky uvedené na filmovém festivalu v Benátkách, například poslední snímek Agnieszky Hollandové Pan Jones nebo komedie Mé tiché myšlenky Antonia Lukiče.

KDE: Kina Atlas a Evald
KDY: do pondělí 18. 11.


Umění / NGP – Opening 89

Nově otevřenou výstavní sezónou si připomeneme třicáté výročí sametové revoluce. Součástí slavnostního večera bude i koncert a DJská show.

KDE: Národní galerie (Veletržní palác)
KDY: čtvrtek 14. 11. od 19:00


Divadlo / 24. ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka

Deset výrazných a inovativních inscenací z Německa, Rakouska, Švýcarska, Lucemburska, Lichtenštejnska i Česka se představí hned na několika pražských scénách. Moc-bezmoc, to je téma letošního ročníku.

KDE: Praha – různá místa
KDY: sobota 16. 11. – úterý 3. 12.


Umění / Plzeň Design Week

Přednášky, diskuze, workshopy. A vše bude věnováno módě, architektuře, designu a řemeslu. Přijďte se podívat na to nejnovější a nejzajímavější z designového světa. Festival nabídne více než padesát současných značek.

KDE: DEPO2015 (Plzeň)
KDY: do neděle 17. 11.


Umění / Paměť národa: 1989 – projekce a světelná instalace

Během odpoledne a večera představí Paměť národa ojedinělou projekci a světelnou instalaci přímo na domech na Národní třídě. Celá instalace bude dlouhá 440 metrů. Hlavní projekce začínají v 17:00, 18:45 a ve 20:00.

KDE: Národní třída
KDY: neděle 17. 11. od 17:00


Foto: 24. ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka, Farm Fatale, Martin Argyroglo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM