Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 12. srpna?

Přemýšlíte, kam si zajít za kulturou a co podniknout o víkendu? Už nemusíte tápat, jsme tu od toho, abychom vám poradili a vybrali pro vás ty nejzajímavější akce.

 

Festival / Letní Letná 2019

Startuje největší přehlídka nového cirkusu u nás! A zahájení bude pompézní. Všichni netrpělivě očekávají vystoupení francouzské provazochodkyně Tatiany-Mosio Bongongaové, která se rozhodla přejít po laně od Dvořákova náměstí do Letenských sadů. Open-air program pokračuje v Letenských sadech i poté, co provazochodkyně úspěšně dokončí svou misi.

KDE: Praha (Právnická fakulta, Dvořákovo nábřeží)

KDY: zahájení ve středu 14. 8. od 18:00 / festival potrvá do neděle 1. 9.

 

Helmut Newton in Dialogue: Móda a fikce

Slavný německo-australský fotograf se nám představí na výstavě fotografií zasazených do kontextu meziválečné fotografie a tvorby jeho současníků. Na výstavě najdete to nejzajímavější z doby jeho nejsilnějšího tvůrčího období, tedy z let 1950 až 2000, ale také výběr fotografií z děl Tona Stana nebo Gabiny Fárové.

KDE: Museum Kampa

KDY: do pondělí 28. 10.

 

Gastro / 7. výroční Las Adelitas Malé náměstí

Mexická restaurace slaví a vy s ní. Přijďte si vychutnat mexické jídlo a výborné koktejly za speciální ceny. Navíc si můžete za 50 korun koupit lístek do tomboly a vyhrát voucher do restaurace, mezcal nebo margaritu!

KDE: Las Adelitas (Malé náměstí)

KDY: čtvrtek 15. 8. od 18:00

 

Nakupování / 1981 Secondhand Festival vol. 2

Máte rádi sekáče? A co si při vybírání nových kousků do šatníku poslechnout dobrou hudbu a dát si něco k zakousnutí? Už tento pátek a sobotu se můžete těšit na druhý pop-up secondhandového oblečení.

KDE: Střelecký ostrov

KDY: pátek 16. 8. a sobota 17. 8. / vždy od 10:00

 

Film / Cornetto trilogie

Maraton filmů britského režiséra Edgara Wrighta. Od pěti odpoledne se můžete těšit na první díl a následně až do večera kino Aero promíne celou jeho Cornetto trilogii. Zapomeňte na 330 minut na to, kde žijete a na starosti, které vám přerůstají přes hlavu a nechte se unášet na vlnách kvalitní zábavy. Navíc dostanete od kina dárek. Jaký? Samozřejmě zmrzlinu Cornetto.

Program:

17.00 Soumrak mrtvých
19.00 Jednotka příliš rychlého nasazení
21.30 U Konce světa

KDE: Kino Aero

KDY: sobota 17. 8. od 17:00

 

Opera / Don Giovanni

Opera Wolfganga Amadea Mozarta plná lásky, vášně a intrik se po loňském úspěšném uvedení vrátila na jeviště Stavovského divadla.  Jde o verzi inscenace, kterou v Praze oživil slavný Plácido Domingo dvěma slavnostními provedeními ke 230. výročí světové premiéry Dona Giovanniho ve Stavovském divadle. V produkci se představují sólisté Opery Národního divadla a Státní opery.

KDE: Stavovské divadlo

KDY: středa 14. 8. až neděle 18. 8. / vždy od 19:00

 

Umění / Time Traveler

Známý česko-americký malíř MAXIM, který žije v kalifornském Los Angeles, představí svá aktuální díla na výstavě Time Traveler v pražském studiu Charakter. MAXIM se při tvorbě nové kolekce nechal inspirovat svou vášní pro vesmír a přírodu a zkoumáním lidských hodnot. Podle něj je snadné cestovat v čase, máte-li k tomu ten správný prostředek. Pro MAXIMA jsou tím prostředkem obrazy. Pozoruhodná výstava bude k vidění do 9. října.

KDE: studio Charakter (Štěpánská 59)

KDY: do středy 9. 10.

 

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM