Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 14. 10.?

Počasí je nevyzpytatelné a na výlety do přírody je moc chladno? Nevadí, filmy to jistí!


Film / Das Filmfest Praha

Festival německy mluvících filmů je tu. A opět přináší to nejaktuálnější z filmové tvorby Německa, Rakouska a Švýcarska. Můžete zhlédnout mainstreamové filmy, dokumenty i snímky, které sklidily velký úspěch na mezinárodních filmových festivalech.

KDE: Kino Lucerna, Kino Atlas, Kino 35
KDY: do úterý 22. 10.


Umění / Designblok 2019

Ti nejoriginálnější designéři, studia, módní přehlídky, workshopy přednášky i diskuze, na to vše se můžeme těšit na holešovickém Výstavišti. Pokud se zajímáte o vše, co se týká designu a ekologických produktů, nesmíte si Designblok nechat ujít.

KDE: Výstaviště Praha Holešovice
KDY: od čtvrtka 17. 10. do pondělí 21. 10.


Film / Festival bollywoodského filmu

Kde zhlédnout to nejlepší z indické kinematografie? V kině Světozor a právě v těchto dnech. Romantika, akce, komedie, ale i drama. To vše přinese letošní ročník Festivalu bollywoodského filmu, který se svým rozsahem snaží konkurovat americkému Hollywoodu.

KDE: Kino Světozor
KDY: od čtvrtka 17. 10. do neděle 20. 10.


Film / Malé oči

Šestý ročník rodinného festivalu Malé oči je určen především rodičům a jejich dětem. Čekají na vás animované filmy, spousta hudby, workshop pro děti, kde se naučí skládat elektronickou hudbu, a mnoho dalšího.

KDE: Bio Oko
KDY: od pátku 18. 10. do středy 23. 10.


Film / Kino Brasil

I brazilská kinematografie má filmovému světu co dát. Přijďte se přesvědčit sami. Tématem letošního ročníku je divočina.

KDE: Bio Oko
KDY: od čtvrtka 31. 10. do neděle 3. 11.


Film / Home Movie Day

V kině Ponrepo se tuto sobotu uskuteční Den rodinných filmů. Budou se promítat rodinné a amatérské filmy ze sbírek Národního filmového archivu. NFA se k celosvětové akci zaměřené na rodinný film připojuje už od roku 2014 a každoročně je také čím dál oblíbenější. Můžete se do ní zapojit i vy nejen tím, že se přijdete na filmy podívat, ale také tím, že něco ze svého rodinného archivu donesete. Třeba právě vaše rodinná videa budou ta nejzajímavější.

KDE: Kino Ponrepo
KDY: sobota 19. 10. od 14:00

KDE: kino Junior – Jablonec nad Nisou
KDY: sobota 26. 10. od 15:00

KDE: kino Panorama – Boskovice
KDY: sobota 9. 11. od 15:00


Gastro / Kurdský brunch

Ještě nikdy jste neochutnali žádný kurdský pokrm? Nebo naopak ochutnali a stýská se vám po jeho nezaměnitelné chuti? Přijďte na brunch do Bistro Střecha a ochutnejte cizrnovou polévku, bulgurový salát, jasmínovou rýži s fazolkami a koprem nebo máslové sušenky.

KDE: Bistro Střecha
KDY: sobota 19. 10. od 11:00


Film / Fest akce

Tento týden se rovněž koná pilotní ročník přehlídky, která divákům nabídne sedm akčních filmů, mezi kterými nebudou chybět ani ikonické tituly americké, evropské a asijské kinematografie.

KDE: Kino Aero
KDY: do pátku 18. 10.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM