LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 14. června?

Po osmi měsících je týdenní přehled kulturních akcí zase zpátky! Konečně se začíná něco dít a máme o čem psát a co doporučovat. Nevíte, kam ve volném čase vyrazit? Zde je nejčerstvější přehled tipů. A nezapomeňte, potvrzení o testování/očkování/prodělání covidu-19 vezměte s sebou.


Divadlo / Werich

Po úspěšném představení z minulého roku Meda, vyprávějící o životě mecenášky umění Medy Mládkové, přichází na řadu divadelní představení Werich. Jan Werich byl společně s Jiřím Voskovcem zakladatelem Osvobozeného divadla a také nezapomenutelným hercem a komikem. V hlavních rolích se objeví Vojta Kotek, Václav Kopta, Berenika Kohoutová a další.

KDE: Museum Kampa
KDY: středa 16. 6. od 20:30


Film / Dny evropského filmu

Ve středu 16. června začíná filmový festival Dny evropského filmu. To nejlepší i nejnovější z evropské kinematografie se představí hned v několika kategoriích. Těšit se můžete na horory a krimi, filmy o dospívání, dokumenty, v nichž důležitou roli hraje hudba, nebo filmy, které odrážejí aktuální pandemickou situaci.

KDE A KDY: Praha – různá kina / středa 16. 6. – neděle 20. 6. / Brno – různá kina / pátek 18. 6. – neděle 20. 6.


Hudba / Student Fest 2021

Letos proběhne open air festival Student Fest na ostrově Štvanice. Připraveny budou dvě stage a vystoupí tu známí i méně známí hudebníci a kapely.

KDE: Praha – ostrov Štvanice
KDY: sobota 19. 6.


Gastro / Moravská vernisáž piva

Dvoudenní degustační festival je prvním festivalem tohoto druhu u nás. Nabídne víc než padesát druhů piva z dvaceti pěti řemeslných pivovarů z Moravy a Slezka. Chybět nebudou ani přednášky a jídlo z lokálních podniků.

KDE: Olomouc – TJ Sokol Chvalkovice
KDY: pátek 18. 6. – sobota 19. 6.


Gastro / Apetit piknik

Grébovka konečně ožije dalším gastrofestivalem. Přijďte ochutnat tu nejlepší pizzu, dobroty z Avocado bistro, ryby a mořské plody a hlavně tu nejlepší zmrzlinu z Crème de la Crème!

KDE: Park Grébovka
KDY: sobota 19. 6. od 10:00


Gastro / Všechny chutě světa

Udělejte si o víkendu výlet za Prahu do krásné obce Dobřichovice, která se pyšní nejenom skvělými restauracemi, nádhernou stezkou kolem Berounky a zámkem, ale také bohatým kulturním děním. Tentokrát se tu koná gastro festival, na němž ochutnáte dobroty evropské, asijské a ještě mnohem exotičtější. Vstupné činí 100 Kč.

KDE: Dobřichovice
KDY: sobota 19. 6. od 10:00


Výstava / František Skála a jiné práce

Poznejte sochaře a malíře Františka Skálu z trochu jiného úhlu. Jeho knižní ilustrace sice nejsou tak známé jako jeho sochařská díla, ale rozhodně stojí za to je vidět a připomenout si, čím vším do knižní tvorby přispěl.

KDE: GHMP – Dům U Kamenného zvonu
KDY: výstava trvá do neděle 29. 8. 2021


Foto: Foto z představení Werich, 2media

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM