LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 16. srpna? (víkendové tipy)

Chcete vyrazit za kulturou, ale nevíte, co si vybrat? Nebo plánujete na víkend rodinný výlet? Vyberte si z našich tipů, které jsme pro vás na tento týden připravili.


Film / Noir Film Festival 2021

Hrad Šternberk je prostředí pro temné noirové filmy jako stvořené. Letos všechny promítané snímky tematicky směřují k rasové nenávisti, xenofobii a traumatům válečných veteránů. Těšit se ale můžete i na tvorbu známých režisérských bratrů Coenů nebo bollywoodské a československé noirové filmy.

KDE: Hrad Šternberk
KDY: středa 18. 8. – neděle 22. 8.


Festival / Mácháč Forever

Jeden z největších a nejoblíbenějších tanečních open air festivalů se letos opět uskuteční na pláži Klůček. V nádherné přírodě kolem Máchova jezera si užijete dva dny plné tancování a zábavy. A co jste možná nevěděli? Mácháč je jediným festivalem u nás, který má hlavní stage umístěnou přímo na vodě.

KDE: pláž Klůček – Máchovo jezero
KDY: pátek 20. 8. – sobota 21. 8.


Festival / Habrovka 2021

Přehlídka hudby a divadla se letos točí okolo tématu společenských her. Na festivalu najdete i knihkupectví Baobab vydávající nádherné knihy nejen pro děti, kavárnu, oblečení a módní doplňky od předních českých designérů, interaktivní představení a samozřejmě můžete ochutnat pivo z pivovaru Valeč.

KDE: zahrada kostela sv. Františka z Assisi – Praha 4
KDY: pátek 20. 8. – sobota 21. 8.


Gastro / Vínofest piknik

V pražských Sadech Svatopluka Čecha se už tento víkend uskuteční slavnosti vína, prosecca a dobrého jídla. Vstup je zdarma, ale musíte si zakoupit originální degustační skleničku za 100 korun. Po skončení pikniku vám zůstane na památku.

KDE: Sady Svatopluka Čecha – Praha
KDY: pátek 20. 8. – sobota 21. 8.


Festival / Křič Fest

V pivovaru Chříč se letos uskuteční hudební festival, na který se minulý rok všichni těšili, ale bohužel se kvůli koronavirové pandemii neuskutečnil. Součástí festivalu není jen živá hudba českých kapel, ale také divadlo nebo prohlídka pivovaru.

KDE: Pivovar Chříč
KDY: sobota 21. 8. od 13:00


Hudba / Brod 1995

Vypsaná fixa, Tři sestry, PSH, Marie Rottrová…. To je jen hrstka ze všech jmen kapel a intepretů, kteří vystoupí na festivalu Brod 1995. Vstupenky si můžete zakoupit přímo na místě.

KDE: Stadion Na Kutilce – Český Brod
KDY: sobota 21. 8. od 12:30


Lifestyle / Blešák – Flea Market

Přijdťe si do industriálních prostorů MeetFactory koupit oblečení, dekoraci, LP desky nebo se jen občerstvěte a nasajte atmosféru pražského smíchovského nádraží.

KDE: MeetFactory – Praha
KDY: neděle 22. 8. od 12:00


Foto: Festival Brod 1995

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM