Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 18. února?

Víte, že se otvírá Kinoloď? A že bude mít asijské bistro Tamarind Tree konečně své pevné místo? Tento týden je nabitý akcemi.

 

Praha elektrizující

V novém podniku v centrum Prahy se uskuteční jedinečný večer na téma První republika. Těšit se můžete na promítání krátkého filmu z noční Prahy konce dvacátých let minulého století, dobovou hudbu a poutavou prezentaci architekta Petra Kučery.

KDE: Swim

KDY: pondělí 18. 2. od 18:00

 

Cesta vede do Tibetu

V padesátých letech tento dokument zakázali. Teď má premiéru znovu. Promítání filmu Cesta vede do Tibetu režiséra Vladimíra Síse bude spojen s prezentací knihy Tibet – Tajemství červené krabičky.

KDE: Kino Lucerny

KDY: úterý 19. 2. od 18:45, 20:15 a 21:30

 

Škola japonských vůní

Chcete proniknout do tajemství japonských vůní? Přijďte do bistra Momoichi, kde budete mít během workshopu možnost seznámit se s tajemnými vůněmi cypřiše, cedru a kadidla a zároveň si pochutnáte na výborném čaji a zákuscích.

KDE: Momoichi bistro

KDY: středa 20. 2. od 18:00

 

Otevíračka bistra!

Tamarind Tree bude mít konečně svůj vlastní prostor! Z pop-up bistra se tak stane plnohodnotná restaurace. To nejlepší z asijského street food najdete na adrese Vyšehradská 43. Start je v 17:00! Kromě jídla si budete moct dát i dobré pivo a kávu z Kávového klubu a Candycane coffee.

KDE: Tamarind Tree

KDY: čtvrtek 21. 2. od 17:00

 

Kinoloď: slavnostní otvíračka

V Praze bude kinoloď! Ze zrekonstruované překladní lodi vyrobené z roku 1925 vznikne kino na vodě, včetně baru, samozřejmě. Přijďte se podívat na zahajovací snímek Všechno bude. Vstupné je dobrovolné.

KDE: Kinoloď (Holešovický přístav, Praha 7)

KDY: pátek 22. 2. od 18:00

 

Vepřobraní

Bůček, žebírka, škvarky. To všechno najdete už tuto sobotu na Smíchovské náplavce. A pak to zapijete třeba pivem, ciderem, vínem nebo svařákem.

KDE: Smíchovská náplavka

KDY: sobota 23. 2. od 10:00

 

Základy střihu videa

Chcete prorazit na internetu? Pak se bez videí zřejmě neobejdete. Že neumíte točit, natož abyste zvládli postprodukci? To první vás tady sice nenaučí, ale pokud zatoužíte vědět víc o stříhání videa, dorazte na workshop.

KDE: Institut Intermédií

KDY: sobota 23. 2. a neděle 24. 2. od 10:00

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM