Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 2. prosince?

Že už jste na svařáku byli? I langoše jste měli? A trdelník taky? V tom případě vás na svařák ani na žádné jiné typicky zimní pochutiny (ačkoliv já si dám langoš klidně i v létě) zvát nebudu. Místo toho tu mám pro vás připraveno několik jiných, ovšem ještě zajímavějších akcí.


Gastro / Dim Sum Night

Také zbožňujete asijské knedlíčky? Pak přijďte do Vyšehradské 43, kde se večer bude podávat výběr dim sum knedlíčků z vepřového, kachního a hovězího masa. A samozřejmě budou i knedlíčky vegetariánské.

KDE: TamarindTree
KDY: čtvrtek 5. 12. od 18:00


Vzdělávání / FoodCAMP

Jak souvisí jídlo s urbanismem? Přijďte si to nechat vysvětlit do CAMPu. Právě tady se na toto téma až do soboty konají přednášky, projekce, workshopy a pop up nebo talkshow.

KDE: CAMP
KDY: do soboty 6. 12.


Nakupování / 1981 Secondhand pop up

Oblečení nakupuji už jenom tady. Proč? Protože kupovat si nové oblečení pořád dokola mě přestalo bavit už někdy před pěti lety (a taky to zatěžuje planetu, že jo). Ale co víc, mají tu skvělé designové kousky za rozumné ceny a v super kvalitě. A navíc je naproti bezva kavárna Nusle Beans.

KDE: Oldřichova 31
KDY: čtvrtek 5. 12. od 10:00


Vzdělávání / TEDxPragueWomen2019

Všichni zde vystupující se nás budou snažit inspirovat a motivovat skrze své životní příběhy. Chcete být úspěšní a dělat v životě jen to, co vás baví? Třeba právě na této konferenci najdete rady, jak na to.

KDE: La Fabrika
KDY: pátek 6. 12. od 17:00


Film / Bizár Fest 2019

Co nejpodivnějšího lze vůbec vidět? Provokativní a nekonveční filmy můžete zhlédnout už tento víkend. A nebude chybět ani pořádná party.

KDE: Kasárna Karlín
KDY: sobota 7. 12. od 19:00


Literatura / Openzine 2019

Výstava nezávislých tisků se letos bude konat už potřetí. K vidění budou zajímavé brožury, knihy a další unikáty vytvořené neobvyklými technikami s neotřelým vizuálním stylem.

KDE: Prostor 39
KDY: sobota 7. 12. od 14:00


Divadlo / Zpráva o zázraku

Divadlo Husa na provázku si připravila pro rodiče a děti divadelní představení spojené s hravou dílnou. Dne 11. prosince 1949 se v čihošťském kostele pohnul kříž. Vidělo to devatenáct účastníků mše. Farář Josef Toufar však zázrak neviděl, stál totiž na kazatelně a mluvil o nutnosti pevné víry, neboť „uprostřed vás stojí, kterého neznáte“… Byl to zázrak? Pro ty, kteří vše viděli na vlastní oči? A pro členy tajné policie, kteří Toufara následně vyslýchali a mučili? Dokumentární divadlo o ochotě uvěřit v zázrak.

KDE: Divadlo Husa na provázku
KDY: neděle 8. 12. od 16:00


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM