Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 25. listopadu? (víkendové tipy)

První adventní víkend je tu. Ale pokud zrovna nechcete trávit čas se svařákem a langošem na vánočních trzích, jistě vám přijdou vhod tipy na jiné zajímavé akce.


Film / Ozvěny Noir Festivalu

Nestihli jste navštívit letošní ročník Noir Film Festivalu? Nevadí. Ty nejlepší filmy teď můžete vidět v Lucerně. Promítat se bude například film Alfreda Hitchcocka Rebecca (1940), snímek Fritze Langa Šarlatová ulice (1945) nebo Gauneři (1992) Quentina Tarantina.

KDE: Kino Lucerna
KDY: pátek 29. 11. – sobota 30. 11.


Hudba / Banco de Gaia: 30 Times Around the Sun

Toby Marks aka Banco de Gaia působí na elektronické hudební scéně už třicet let. Právě tehdy se poprvé objevil na londýnské klubové scéně s unikátní fúzí ambientu, etnické hudby, taneční elektroniky a psychedelie. Nyní si ho můžete užít i v Praze.

KDE: Rock Café
KDY: pátek 29. 11. od 21:00


Výstava / Šlitr Šlitr Šlitr

Výtvarnou tvorbu Jiřího Šlitra připomene výstava, která se od 30. listopadu koná ve Ville Pellé. Kromě výstavy se také můžete seznámit s unikátní knihou knihu kreseb a korespondence s Jiřím Voskovcem, na které se teprve pracuje, a kterou můžete finančně podpořit ZDE.

KDE: Villa Pellé
KDY: sobota 30. 11. – sobota 15. 2. 2020


Film / FAMUFEST

To nejlepší z filmové tvorby zahraničních filmových škol zhlédnete už tento víkend. V rámci FAMUFESTU se budou konat také přednášky i panelové diskuze.

KDE: Palác Lažanských a Studio FAMU
KDY: do neděle 1. 12.


Umění / Czech Press Photo

To nejlepší z české a slovenské (reportážní) fotografie můžete letos vidět v Czech Photo a to až do čtvrtka 30. ledna 2020. Během trvání výstavy proběhne několik doprovodných akcí.

KDE: Czech Photo (Na Zlatě 1)
KDY: do čtvrtka 30. 1. 2020


Nakupování / Dyzajn market Zima

Na tři sta padesát tuzemských i zahraničních designérů se vám už tento víkend představí se svými výrobky na náměstí Václava Havla. A to je ideální možnost nakoupit vánoční dárky nebo si udělat radost nějakým originálním kouskem oblečení či do domácnosti.

KDE: náměstí Václava Havla (piazzeta Národního divadla)
KDY: sobota 30. 11. – neděle 1. 12.


Literatura / PhaseBook

Milujete knížky? Rádi je kupujete a objevujete nové literární poklady? A znáte PhaseBook? Jde o prodejní výstavu alternativních knižních publikací, tudíž máte jedinečnou příležitost seznámit se s knihami, na které jen tak nenarazíte.

KDE: CAMP
KDY: sobota 30. 11. – neděle 1. 12.


Literatura / Křest knihy Metrovize

Vydejte se na průzkum pražského podzemí a poznejte historii, současnost i budoucnost pražského metra v architektonických perspektivách a vizualizacích. Kniha Metrovize nemá jen informační hodnotu, ale hlavně je to jedna z nejhezčích knich, která u nás letos vyšla.

KDE: CAMP
KDY: neděle 1. 12. od 17:00


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM