LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 25. října? (víkendové tipy)

Počasí nám přeje, v přírodě to hraje pestrými podzimními barvami, města se stále otřásají bohatým kulturním děním. Brzy ale může být už všechno jinak, tak neváhejte a jděte ven. Dokud to jde.


Umění / Open ART Fest 2021

Přední čeští umělci vystoupí na festivalu výtvarného umění, aby svá díla představili lidem, a možná je také prodali. Přijďte se pokochat uměleckými díly a třeba si i nějaké pořídíte.

KDE: Výstaviště Praha Holešovice
KDY: sobota 30. 10. – neděle 31. 10.


Gastro / Día de los Muertos Party!

Manifesto na Andělu ožívá Dnem mrtvých v latinskoamerickém stylu. Ochutnáte mezcal, margaritu nebo tradiční mexické jídlo. Těšit se můžete i na živou hudbu a party v kostýmech.

KDE: Manifesto Anděl (Praha)
KDY: sobota 30. 10. od 17:00


Hudba / Cotatcha Orchestra – Výročí jazzových velikánů

Louis Armstrong, Stan Kenton, Jon Hendricks. Všechny tyto jazzové velikány uslyšíte v podání brněnského bigbandu, který byl nominován na Cenu Anděl za svou desku Bigbandová elektronika. Přijďte si Cotatcha Orchestra poslechnout do Cabaret des Péches. Bude to zážitek!

KDE: Cabaret des Péchés (Brno)
KDY: neděle 31. 10. od 19:30


Lifestyle / Prague Car Festival 2021

Největší výstava ve střední a východní Evropě se zaměřuje nejenom na historické automobily a motocykly, ale také na tuning a motorsport. Festival v rámci svého jubilejního desátého ročníku představí široké spektrum unikátních automobilů a motocyklů.

KDE: PVA EXPO Praha
KDY: sobota 30. 10. – neděle 31. 10.


Výstava / Ó a ach, krása, ruina a strach

Výstavní cyklus o pěti částech představuje jednotlivé proměny společnosti pomocí obrazu a pojmu ruiny. V netradičních prostorách, ruinách bývalého hobbymarketu se můžete stát součástí ojedinělého projektu, který potrvá až do poloviny roku 2022. Mezitím se organizace PLATO Ostrava, která se zabývá zejména vizuálním uměním, přestěhuje ze současného prostoru do zrekonstruované ruiny bývalých městských jatek.

KDE: PLATO Ostrava
KDY: do středy 29. 5. 2022


Umění / Tajuplný les

Interaktivní expozice plná pohádkové atmosféry nadchne děti i dospělé. Jakmile projdete králičí norou, známou z příběhů anglického spisovatele Lewise Carrolla, ocitnete se v kouzelném světě plném svítících stromů a začarovaných tůněk. Součástí projektu je také interaktivní videomapping, zvukové a světelné instalace.

KDE: DEPO2015 (Plzeň)
KDY: do neděle 19. 12. 2021


Foto: DEPO 2015, foto z interaktivní výstavy Tajuplné les

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM