Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 27. května?

Bude se tančit, zpívat, pít i jíst. A také objevovat! Třeba nové pražské artové kino anebo něco nového do šatníku.

Vzdělávání / Fotoškoda Fest

Více než sto workshopů a přednášek, nespočet možností setkat se se známými fotografy a pochutnat si na dobré kávě. Chcete se naučit fotit? Nebo se jen zdokonalit? Navštivte festival, na němž se dozvíte, jak  fotit krajinu či portrét, jak se fotí analogově a jak digitálně nebo jak točit videa na fotoaparát.

KDE: Centrum FotoŠkoda

KDY: do neděle 2. 6.

 

Umění / Zahájení festivalu m³/Umění v prostoru

Krajina v Praze zase ožije. Letos se festival uskuteční v okolí toku říčky Rokytky na Praze 8 a Praze 9. Ve veřejném prostoru najdete hned třináct uměleckých děl od českých i zahraničních umělců. Letošní ročník se ponese v duchu tématu BIOTOP.

KDE: CAMP – Centrum architektury a městského plánování

KDY: středa 29. 5. od 19:00

 

Gastro / Merkádo 2019

Celé dva dny si budeme moct užívat na náměstí Jiřího z Poděbrad Latinskou Ameriku. Svůj stánek si tu postaví více než čtyřicet prodejců zboží, dobrého jídla a pití ze Střední a Jižní Ameriky. Kromě toho si budete moci koupit i vlastnoručně vyrobený šperk a jiné drobnosti. Součástí akce jsou i kulinářské workshopy, hudební vystoupení a tombola.

KDE: náměstí Jiřího z Poděbrad (Praha 3)

KDY: čtvrtek 30. 5. a pátek 31. 5.

 

Film / Slavnostní opening Edison FilmHub

V Praze přibylo další artové kino. Jen pár kroků od Jindřišské věže vznikl unikání prostor, který kombinuje klasické kino s krásnou kavárnou. Během slavnostního otevření nových prostor proběhnou i speciální projekce. A v neposlední řadě budete mít na této akci možnost zakoupit si vstupenku 1 + 1 zdarma na některý z červnových promítaných filmů.

KDE: Edison FilmHub (Jeruzalémská 2, Praha)

KDY: čtvrtek 30. 5. a pátek 31. 5.

 

Hudba / United Islands of Prague

Karlín opět ožívá hudbou. Na deseti pódiích napříč Karlínem vystoupí hned sto umělců. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program.

KDE: Praha – Karlín (různá místa)

KDY: pátek 31. 5. a sobota 1. 6.

 

Hudba / Okoř se šťávou

České kapely na hradě. Přijeďte si poslechnout UDG, Lake Malawi, Michala Hrůzu nebo Rybičky 48. Na Okoř bude jezdit kyvadlová doprava z pražského Veleslavína, Kladna nebo Kralup nad Vltavou. Pro návštěvníky je připraveno stanové městečko včetně úschovny kol.

KDE: Podhradí hradu Okoř

KDY: sobota 1. 6. od 11:00

 

Nakupování / Letní blešák

Nastal čas obměnit šatník. Přijďte do Meetfactory a udělejte si radost oblečením, kteří jiní už nechtějí. Možná ale i vy máte doma kousky, které už nechcete. Pár jich nafoťte a napište na e-mail fleamarket@meetfactory.cz. Třeba právě vaše oblečení udělá někomu radost.

KDE: MeetFactory

KDY: neděle 2. 6. od 12:00

 

Foto: Petr Kučera, Orio

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM