LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 28. září? (víkendové tipy)

Doba je těžká. Dalo by se říct, že čím dál těžší, ale občas je potřeba vypnout a odreagovat se. Tak neseďte doma a vyčistěte si hlavu třeba kulturou.


Literatura / Tabook 9

Malí nakladatelé mají svůj festival i v Táboře. A bude i letos. Kromě toho, že se vám tu nakladatelé představí i se svými nejnovějšími knihami, najdete na festivalu taktéž výstavy a to nejnovější z ilustrace, grafiky a malby. Samozřejmě nebudou chybět ani autorská čtení.

KDE: Tábor – různá místa
KDY: čtvrtek 1. 10. – sobota 3. 10.


Gastro / Podolské vinobraní

Česká, moravská a zahraniční vína a skvělé jídlo. Na Podolském vinobraní ovšem letos neochutnáte jen dobré víno, ale také pivo. Součástí vinařských slavností jsou totiž i Pivní slavnosti 2020.

KDE: Žluté lázně
KDY: pátek 2. 10. – sobota 3. 10.


Umění / Den architektury

Nejen v Praze, ale po celém Česku máte jedinečnou možnost navštívit místa, do kterých možná úplně běžně nechodíte, a něco zajímavého se dozvědět nejen o svém sousedství. Součástí festivalu jsou rovněž diskuze, workshopy, umělecké instalace i projekce. Festival nabídne na tři sta architektonických procházek, cyklovyjížděk a exkurzí do veřejnosti jinak nepřístupných budov.

KDE: Celá ČR – různá místa
KDY: do středy 7. 10.


Film / U konce s dechem

Tahle francouzská klasika, která dala vzniknout hned dvěma filmovým legendám, herci Jean-Paulu Belmondovi a režisérovi Jean-Lucu Godardovi, je pro podzimní večer jako dělaná. Ještěže stále existují kina, která takové filmy promítají. Právě díky kinu Ponrepo a tomuto filmu můžete zas o kousek víc proniknout do skutečného filmového světa a jeho historie.

KDE: Kino Ponrepo
KDY: sobota 3. 10. od 20:30


Foto: Klatovy – Vrchlického sady, Den architektury

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM