Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 29. července?

Půlka prázdnin za námi, kupa akcí před námi. Pokud tento týden trávíte v Praze a nemáte kromě práce co dělat, vyražte za dobrým jídlem a pitím i za kulturou. Anebo si udělejte výlet do Uherského Hradiště a naplánujte si filmový maratón.

 

Gastro / 1. narozeniny pivovaru OSSEGG

V úterý a ve čtvrtek se bude slavit a pít pivo. Těšte se na den otevřených dveří, prohlídky se sládky, ochutnávky piva, školu čepování, degustaci pálenek a likérů a hlavně na skvělé jídlo.

KDE: Ossegg (Římská 45, Praha 2)

KDY: úterý 30. 7. a čtvrtek 1. 8. / vždy od 15:00

 

Film / 45. Letní filmová škola Uherské Hradiště

Festival ještě není ani v polovině. Jestli si chcete užít spoustu nezapomenutelných filmových zážitků, seznámit se s lidmi, kteří jsou na stejné vlně jako vy, poslechnout si cimbálovku a popít výborné moravské víno, tady jste správně.

KDE: Uherské Hradiště

KDY: do neděle 4. 7.

 

Literatura / 31 nejkrásnějších českých knih

Které jsou ty NEJ knihy pro rok 2018? Přijďte se podívat do Galerie CZECHDESIGN na tituly, které se probojovaly až do finále.

KDE: Czechdesign

KDY: do čtvrtka 8. 8. / vždy od pondělí do pátku

 

Výstava / A Cool Breeze

Až do 11. srpna můžete v Galerii Rudolfinum navštívit výstavu, která má za cíl divákovi představit, jak se v současném umění prostorově zobrazuje figura. Představí se tu sedmnáct umělců ze všech koutů světa a cíl výstavy je jediný – konfrontovat minulost se současností.

KDE: Galerie Rudolfinum

KDY: do neděle 11. srpna

 

Hudba / Let It Roll 2019

Na začátku to byla série klubových akcí, teď je to jedna z nejnavštěvovanějších drumandbassových akcí u nás. Tento open-air festival ročně přiláká tisíce návštěvníků z Česka i okolních zemí. Nejočekávanějšími hosty letošního ročníku jsou Noisia, High Contrast, The Upbeats nebo DJ A. M. C.. Vydáte se na festival do Milovic i vy?

KDE: Letiště Milovice

KDY: čtvrtek 1. 8. až neděle 1. 8.

 

Design / Dyzajn Marekt prázdniny 2019

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby pokračuje i o prázdninách. Nenechte si ujít novinky od českých i zahraničních designérů. Třeba si tu koupíte něco na sebe, domů anebo jenom tak pro radost. Vezměte přátele a těšte se na kvalitní hudbu a dobré jídlo a pití.

KDE: Náměstí Václava Havla

KDY: sobota 3. 8. a neděle 4. 8. / vždy od 10:00

 

Nákupy / Víkendový bazar retro nábytku

Máte rádi retrostyl a potřebujete si vybavit domácnost? Přijďte na bazar, kde si vyberete z nespočtu křesel, židlí, stolů, stolků, skříněk a jiného nábytku. Nebojte se, bude pro vás připraveno i něco na zub. Hlavně nezapomeňte přijet autem, anebo ještě lépe – dodávkou.

KDE: město moře (Přístavní 7, Praha)

KDY: sobota 3. 8. až neděle 4. 8. / vždy od 10:00

 

Gastro / Raw Food Festival

Zdravé jídlo, inspirativní přednášky a workshopy. To vše přinese festival stravy zvané raw, který se uskuteční tento víkend před holešovickým klubem Cross. Celá akce se ponese v duchu zero waste, takže bez odpadků.

KDE: Cross Club

KDY: sobota 3. 8. od 11:00

 

Sport / Seicha Joga Fest

Už jste cvičili v prostorách bývalých kasáren? A co tu zkusit praktikovat jógu? Můžete se těšit na dvě lekce jógy a láhev matcha drinku k tomu. Výtěžek z akce poputuje na charitativní účely.

KDE: Kasárna Karlín

KDY: neděle 4. 8. od 16:30

 

Foto: Petr Kučera, Orio s. r. o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM