Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 4. 11.? (víkendové tipy)

Víkend plný hudby, ovarů, prejtu, designu a kultury je tu. A počasí vás nemůže odradit.


Vzdělávání / Kontext 2019

Už v pátek se v kině Bio Oko uskuteční série přednášek o jazyce, textu, literatuře, poezii i fake news. Chcete-li se přihlásit, stále ještě máte šanci.

KDE: Bio Oko
KDY: pátek 8. 11. od 9:00


Literatura / Křest knihy Nemísta měst

Která místa jsou opomíjená, pomíjivá a míjená? To zkoumá v nové knize Anna Beata Háblová. Díky povídkám se dozvídáme o lidech, kteří neobývaná místa zabydlují, a eseje, které následují po krátkých povídkách, nám zase umožní nahlédnout problematiku v širších souvislotech. Přijďte pokřtít knihu Nemísta měst a obohatit svou knihovnu o další zajímavý kousek.

KDE: CAMP
KDY: pátek 8. 11. od 18:30


Divadlo / Festival Norma 2019

Ostrava hostí již 4. ročník festivalu autorského divadla a současného umění Norma. V prostorách bývalého hobby-marketu Bauhaus pořádá Studio Hrdinů ve spolupráci s galerií Plato přehlídku divadelních her, jejichž společným tématem je žena a ženskost a s tím spojená angažovanost, společenská kritika nebo sexualita. Letošní ročník nabídne hned několik oceňovaných mezinárodnních produkcí Itálie, Španělska, Polska a Francie.

KDE: Galerie Plato (Ostrava)
KDY: pátek 8. 11. – sobota 9. 11.


Gastro / První Pražská Asijská Zabijačka

Zbožňujete jitrnice, jelítka, ovárky, řízky nebo prejt? A máte rádi asijské chutě? Co takhle to zkombinovat? Přijďte do Jam&Co dát si pořádně do nosu, zapít to plzní a navrch si dát čerstvé vdolky.

KDE: Jam&Co
KDY: sobota 9. 11. od 9:00


Hudba / BUTY

Tohle bude velmi ojedinělý zážitek. Během divadelního koncertu kapely Buty uslyšíte jak nové skladby, tak jejich největší šlágry. Vstupenky stále ještě jsou.

KDE: Divadlo pod Palmovkou
KDY: sobota 9. 11. od 20:00


Hudba / Dennis Russell Davies & Maki Namekawa hrají Johna Cage

V rámci Strun podzimu a Týdne americké hudby si můžete v neděli přijít poslechnout Maki Namekawovou a jejího životního i uměleckého partnera Dennise Russella Daviese. Ti v rámci svého vystoupení zahrají klavírní skladby průkopníka americké moderní hudby Johna Cage.

KDE: C. Bechstein Pianocentrum
KDY: neděle 10. 11. od 18:00


Foto: Plzeň Design Week, 2media

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM