Pozvánky

Neseď doma a jdi ven. Kam v týdnu od 6. května?

Tento týden se ponese v duchu literatury a knih. Nebude ale samozřejmě chybět víno ani umění.

 

Zábava / Grand Opening Invalidovny

Národní kulturní památka se opět probouzí k životu. Odteď už nebude chátrat. Přijďte to oslavit hudbou, tancem, divadlem, uměleckými instalacemi a hlavně jídlem a pitím.

KDE: Invalidovna (Praha 8)

KDY: úterý 7. 5. od 14:00

 

Vzdělávání / Den otevřených dveří Černínského paláce

Tato akce se koná pouze jednou do roka. Veřejnosti je umožněno nahlédnout do sídla české diplomacie. Součástí prohlídky barokních prostor je i byt Jana Masaryka. Kočárky a velká zavazadla ale nechte doma, ta do prostor Ministerstva zahraničních věcí nesmí.

KDE: Ministerstsvo zahraničních věcí (Loretánské náměstí)

KDY: středa 8. 5. od 9:00

 

Film / Anifilm 2019

Mezinárodní festival animovaných filmů v Třeboni opět přinese letní kino, workshopy, přednášky, koncerty, Animarket a hlavně spoustu celovečerních, krátkých i studentských animovaných filmů.

KDE: Třeboň

KDY: úterý 7. 5. – neděle 12. 5.

 

Literatura / Noc literatury 2019

Devatenáct míst, devatenáct oblíbených herců a hereček a devatenáct knih. Číst se bude na Albertově, Karlově nebo v Podskalí či na Vyšehradě a to vždy v patnáctiminutových intervalech. Vstup na všechna čtení je zdarma.

KDE: Praha – různá místa

KDY: čtvrtek 9. 5. od 18:00

 

Literatura / Svět knihy Praha 2019

Letošní ročník festivalu pro milovníky knih se bude točit okolo tématu Paměť a vzpomínky. Letošním čestným hostem je Latinská Amerika. Přijďte si poslechnout zajímavé přednášky a doplnit si knihovnu o nové kousky.

KDE: Výstaviště Praha Holešovice

KDY: čtvrtek 9. 5. – neděle 12. 5.

 

Film/Hotel Jugoslavia

Hotel postavený v šedesátých letech v Bělehradu ve své době patřil k nejluxusnějším hotelům na světě. Budova se také zapsala do historie díky četným setkáním, které formovaly tehdejší Jugoslavii, od socialismu k nacionalismu, od Tita po Miloševiče. Kdo o tomto hotelu ještě nikdy neslyšel, má teď příležitost to napravit.

KDE: CAMP – Centrum architektury a městského plánování

KDY: pátek 10. 5. od 19:00

 

Gastro / Vínečko Fest

Není týdne bez vína. Tentokrát si na něm můžete pochutnat na Střeleckém ostrově. Těšit se můžete na herečku Eriku Stárkovou ze seriálu Most!, zpěvačku Emmu Smetana a na soutěž o hodnotné ceny.

KDE: Střelecký ostrov

KDY: sobota 11. 5. od 12:00

 

Umění / Mezinárodní den koláže

Díla předních českých umělců/kolážistů budou od neděle 12. 5. k vidění v Muzeu hlavního města Prahy. V rámci vernisáže  se bude konat i workshop, na němž si budete moct vyrobit vlastní koláž a to hned na prvotřídním švédském papíru Munken!

KDE: Muzeum hlavního města Prahy

KDY: vernisáž/neděle 12. 5. od 9:00 – výstava potrvá do 12. 6. 2019

 

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM