LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 7. 10.?

Tento týden se máte na co těšit. Pokud tedy zrovna nejste nemocní nebo se nechystáte na dovolenou, pak se nechte inspirovat tím nejlepším, co se ve městě děje.


Divadlo / Rockets and Bombs

Představení, které zkoumá identitu jednotlivce v rámci skupiny, ale i identitu této skupiny. Jak bude tento průzkum probíhat? Tak, že herci budou v průběhu představení dostávat úkoly, které nebudou znát předem. V dalších reprízách se pak ke starým úkolům budou přidávat další, zcela nové. V této hře však publikum nebude pasivní, bude zapojeno do hry a bude ji tak moci tvořit spolu s účinkujícími.

KDE: divadlo DISK
KDY: pátek 11. 10. od 19:30 / premiéra


Gastro / Festival delikátních chutí

Netradiční pokrmy ze všech koutů světa. To je Festival delikátních chutí, který se uskuteční už tuto sobotu. Bude tu snad všechno, na co si vzpomenete – grilované maso, mořské plody, asijské speciality, mexická i karibská kuchyně, belgické hranolky, ale například i hot dogy a francouzské sýry.

KDE: Novoměstská radnice
KDY: sobota 12. 10. od 10:00


Životní styl / Yoga & Vegan Brunch

Praktikujete jógu a snažíte se jíst zdravě? V tom případě nepropásněte nedělní jógový brunch. Nebojte, tuhle jógu zvládne každý. Jde totiž o takzvanou kaula jógu, která spočívá ve velmi jemných pozicích, které mají za cíl zpevnit tělo. Součástí této jógy je ale také meditace a odpočinek. Hned po józe vás bude čekat chia pudink, kuskus, hummus nebo například pomazánka ze sušených rajčat. Rezervujte si své místo včas.

KDE: Prostor 39
KDY: neděle 13. 10. od 9:30


Umění / 4+4 dny v pohybu

Ještě pár dní máte šanci navštívit některý z programů, který je součástí mezinárodního festivalu současného umění a divadla. Můžete si vybrat některou z výstav, multižánrových představení i z programu pro děti.

KDE: Praha – různá místa
KDY: do soboty 12. 10.


Umění / AVU 220

Až do poloviny prosince, přesněji do úterý 17. prosince, se konají oslavy k 220. výročí Akademie výtvarných umění v Praze. K této příležitosti byla vydána i nádherná kniha 220 míst AVU, uspořádána výstava Posledních 30 let kurátora Borise Ondreičky a také bylo vytvořeno pásmo filmů, které se školou úzce souvisejí.

KDE: Hlavní budova AVU / Moderní galerie AVU
KDY: do úterý 17. 12.


Umění /Signal festival 2019

Letos se máme skutečně na co těšit. Místa videomappingu se od posledních let trochu proměnila, ale nemusíte se bát. Bude na co se dívat. Přijďte do Karlína, Petrské čtvrti a na Malou Stranu. Vezměte děti, přátele i rodinu a podívejte se na to, co nového čeští i zahraniční umělci vytvořili.

KDE: Praha – různá místa
KDY: do neděle 13. 10.


Film / Trezor Film Fest 2019

Třetí ročník filmového festivalu bude rozdělen do čtyř tematických bloků a u vybraných filmů samozřejmě nebude chybět ani odborný úvod. Jistě vám už došlo, že promítat se budou filmy, které minulý režim utlačoval a nedovolil je promítat. Těšit se můžete například na Ostře sledované vlaky, Postřižiny, Hoří, má panenko anebo na Případ pro začínajícího kata.

KDE: Kino Pilotů
KDY: sobota 12. 10 až pondělí 14. 10.


Umění / Francouzský impresionismus

Claude MonetEdgard DegasPierre Augustine RenoirPaul Gauguin a další z mnoha význačných světových impresionistických a post-impresionistických umělců jsou k vidění do 13. října v Paláci Kinských. Jsou to malíři, o kterých jsme se učili na základních a středních školách. A víte proč? Protože právě oni určovali, kterým směrem se bude malířství ubírat a také proto, že ovlivňovali a stále ovlivňují mnoho dalších světových malířů. Jejich díla zná celý svět, tak proč byste je neměli znát vy?

KDE: Palác Kinských
KDY: do neděle 13. 10.

Foto: divadlo Disk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM