LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 11. července?

Horké letní paprsky se střídají s bouřkami, ale to nás nerozhodí. Kultura se neptá, tak vyrazte ven a užijte si léto plnými doušky.


Lifestyle / Colours of Ostrava

The Killers, LP, Meduza, Martin Garrix… Ale festival není jenom o hudbě. Čekají vás také divadelní představení, promítání filmů, autorská čtení a mnoho dalšího.

KDE: Dolní Vítkovice – Ostrava
KDY: středa 13. 7. – sobota 16. 7.


Divadlo / 14. ročník Za dveřmi – Pražský festival pouličního divadla

Výstaviště Praha ožívá pouličním divadlem a hudebními vsuvkami. Představí se MansterVille, Bratři v tricku, Floex, V.O.S.A. Theatre nebo Thom Artway.

KDE: Výstaviště Praha
KDY: středa 13. 7. – úterý 19. 7.


Lifestyle / Den Národního parku Šumava

Celodenní akce s řemeslnými dílnami, hudbou, divadlem, hrami a soutěžemi je pro všechny, kteří mají rádi Šumavu a samozřejmě i přírodu jako takovou.

KDE: Informační centrum Rokyta
KDY: sobota 16. 7 od 10:00


Hudba / Jurkovič Open Air 2022

Které hudební legendy na festivalu vystoupí? Ivan Hlas Trio, Flamengo, Bára Poláková nebo Krausberry. Přijeďte s celou rodinou nebo přáli a vychutnejte si kvalitní hudbu v příjemném parku.

KDE: Jílové u Prahy
KDY: sobota 16. 7. od 14:00


Gastro / Dobré jídlo světa street food piknik

Na zámku Kačina můžete ochutnat to nejlepší ze street foodu, domácí limonády, koktejly, výběrovou kávu a k tomu si poslechnete živou hudbu. A děti se mohou podívat na loutkovou pohádku Pasáček vepřů.

KDE: Zámek Kačina
KDY: neděle 17. 7. od 10:00


Umění / Výstava 48 Portraits

Kontroverzní francouzský umělec, který tvoří pod pseudonymem The Wa, zachytil na 48 portrétech opuštěné psy z útulků. Projekt začal vznikat už před 5 lety. V prosinci 2021 hotové portréty instaloval v Německém pavilonu v benátském Giardini della Biennale, kdy je vyměnil za 43 portrétů slavných umělců německého malíře a vizuálního umělce Gerharda Richtera.

KDE: Karpuchina Gallery (Praha)
KDY: do neděle 14. 8.


Lifestyle / Vlčkovice Fest

Multižánrový festival přinese hudební vystoupení, promítání filmů, divadelní představení, workshopy, fotbalový turnaj i vyžití pro malé i větší děti. Hlavními hvězdami festivalu budou Vypsaná Fixa, Prago Union, Amelie Siba nebo kapela Květy.

KDE: Vlčkovice u Votic
KDY: pátek 15. 7. – neděle 17. 7.


Foto: 14. ročník Za dveřmi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM