LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 17. října?

Babí léto už je za námi, Vánoce před námi a co v tomto mezičase dělat? Samozřejmě chodit za kulturou a užívat si společenského života.


Film / Den české animace

Kino Bio Oko ožije animovanými filmy pro děti i dospělé a swapem animačních pomůcek, výtvarných potřeb, knih nebo časopisů.

KDE: Bio Oko (Praha)
KDY: čtvrtek 20. 10. od 8:30


Film / Das Filmfest

Šestnáctý ročník Festivalu německy mluvených filmů bude slavnostně zahájen filmem Střela zblízka v pražském kině Lucerna. Festival ovšem bude v následujících dnech probíhat i v kině Atlas.

KDE: Praha – různá místa
KDY: čtvrtek 20. 10. – středa 26. 10.


Lifestyle / Slavnostní otevření Lumina Parku!

Lumina Park slibuje nevšední procházku zemí fantazie s milionem světýlek. Na trase dlouhé 1,5 km uvidíte sochy vyrobené z tisíců energeticky úsporných LED světel a to za doprovodu hudby a zvukových efektů. Chybět nebudou magické hádanky ani rébusy.

KDE: Lumina Park Praha – Alenka v říši divů
KDY: pátek 21. 10. od 18:00 – neděle 23. 10. do 21:00


Literatura / Poetický koncert Petra Borkovce

V nově otevřeném Muzeu literatury v pátek večer vystoupí básník a překladatel Petr Borkovec a avantgardně-elektronický projekt Tarnovski.

KDE: Muzeum literatury (Praha)
KDY: pátek 21. 10. od 18:30


Gastro / Husobraní

Husy prý letos výrazně podražily. Ale když si tohoto opeřence dopřejete jen párkrát do roka, tak vůbec nemusíte mít špatné svědomí. Anebo si dejte křepelku nebo pečeného holuba.

KDE: Smíchovská náplavka (Praha)
KDY: sobota 22. 10. od 10:00


Umění / Úspěch se neodpouští

V Památníku Karla Čapka se od září koná výstava, která konfrontuje citáty spisovatelových nepřátel s tím, jak na ně sám Karel Čapek reagoval. K tomuto tématu se také s odstupem mnoha let vyjadřují i literární historici a odborníci na období první a druhé republiky a samozřejmě i Čapkovi přátelé.

KDE: Památník Karla Čapka (Stará Huť)
KDY: do pátku 31. 3. 2023


Foto: z filmu Toubab (2020), Das Filmfest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM