LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 17. února?

Opouští vás humor? Nebo dokonce i všechny psychické a fyzické síly? Potřebujete dobít baterky a dovolená je v nedohlednu? Zajděte si aspoň na zajímavé akce, které vám zvednou náladu.


Vzdělávání / Cestovatelská show Zikmund 100

Za devět měsíců procestovali třicet dva zemí. Urazili 130 000 km. Projekt Zikmund 100 byl nápadem dvou mužů – Lukáše Sochy a Tomáše Vaňourka. Chtěli jím vyjádřit úctu cestovatelským vzorům všech generací – Zikmundovi a Hanzelkovi.

KDE: Kino Pilotů
KDY: středa 19. 2. od 18:00


Festival / La Película

Snímky předních španělských režisérů můžete zhlédnout už tento týden v pražském kině Světozor, v dalších dnech také v brněnském kině Scala, ostravském Artu a v Hradci Králové v Bio Central. Těšit se můžete i na řadu hereckých hvězd v čele s Penélope Cruz a Antoniem Banderasem.

KDE: Světozor – Praha
KDY: do neděle 23. 2.


Film / Premiéra slovenského filmu Sviňa

Nezabiješ, nesesmilníš, nepokradeš. Film natočený podle stejnojmenného knižního bestselleru Arpáda Soltézsa se odehrává v prostředí vysoké politiky, mafie a organizovaného zločinu. Co z toho je pravda a co fikce? Snímek si jistě snadno propojíte s kauzou zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka.

KDE: ČR – různá kina
KDY: v kinech od čtvrtka 20. 2.


Gastro / TamarindTree slaví narozeniny vol. 5.1

Letos slaví hned dvojité narozeniny – uplynulo pět let od chvíle, kdy poprvé zakotvil se svým napařovacím vozíkem na náplavce, a také to je rok od otevření kamenné restaurace ve Vyšehradské ulici. Budete moct ochutnat knedlíčky dim sum, kynuté knedlíčky bao, kachní závitky, limonády, víno a na mnoho dalšího.

KDE: TamarindTree
KDY: pátek 21. 2. od 18:00


Gastro / Vepřobraní – jaro 2020

Čeká na vás na čtyřicet stánků s klasickými zabijačkovými pochoutkami, pečeným kolenem, trhaným vepřovým a dalšími dobrotami. Pivo samozřejmě nebude chybět.

KDE: Smíchovská náplavka
KDY: sobota 22. 2. od 10:00


Divadlo / Modrovous – naděje žen

Hlavním tématem hry je otázka viny. Dávná provinění se totiž zrcadlí do současnosti. Jindřich Modrovous si opakovanými vraždami prohlubuje vzpomínky na své první a osudové zamilování. To totiž skončilo sebevraždou dívky.

KDE: Studio Hrdinů
KDY: neděle 23. 2. od 20:00


Festival / Festival Spectaculare 2020

Sedmý ročník hudebního festivalu se pohybuje mezi současnou elektronickou a akustickou hudbou. Chybět však nebude ani hudba vážná, jazzová či post-rocková. Cílem festivalu není jen prezentovat hudbu, ale také vizualitu – například film, divadlo, fotografie či videoart. Součástí festivalu budou i workshopy, výstavy a filmové projekce.

KDE: Praha – různá místa
KDY: od neděle 23. 2. do soboty 18. 4.


Umění / Alžběta Jungrová: Exit

Obsáhlá výstava děl fotografky Alžběty Jungrové představuje šestici různorodých souborů doplněné dvoujazyčnou publikací. Jungrová je bývalá reportérka, která fotila konflikty a místa, kam se nikdo nechtěl vydat. Na této výstavě prezentuje především svou tvorbu z posledních pěti let.

KDE: Trafo Gallery
KDY: do neděle 1. 3.


Foto: Trafo Gallery, výstava Exit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM