LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 23. května?

Víkend je za námi a kulturní týden před námi. Co zajímavého nás čeká a nemine?


Literatura / Uvedení knihy Kateřiny Tučkové Bílá voda

Již toto úterý bude uvedena dlouho očekávaná kniha spisovatelky Kateřiny Tučkové s názvem Bílá voda. Akci bude moderovat Mirek Balaštík z nakladatelství Host.

KDE: Střecha Lucerny (Praha)
KDY: úterý 24. května od 18:00


Film / Předpremiéra snímku Top Gun

Přijďte se do pražského kina Edison Filmhub podívat na pravděpodobně nejočekávanější film letošního roku v hlavní roli s Tomem Cruisem. Ten se na plátna kin vrací jako pilot Pete „Maverick“ Mitchell. Po skončení filmu na vás čeká Mentální hygiena Aleše Stuchlého z pořadu Čelisti radia Wave, který si k sobě přizval filmovou kritičku Jindřišku Bláhovou.

KDE: Edison Filmhub Praha
KDY: středa 25. 5. od 18:30


Lifestyle / WILD! 2022

V rámci festivalu queer divadla zhlédnete nejenom představení Skoncovat s Eddym B., které do Česka přiveze Řecké národní divadlo, ale můžete se těšit i na inscenaci Dějiny násilí ze Švandova divadla. Obě předlohy k divadelním představením jsou dílem mladého francouzského spisovatele Édouarda Louise, jehož texty byly přeloženy do více než dvaceti světových jazyků. Uvedena ovšem mimo jiné bude i autorská inscenace Čas, kdy umírají vosy polského režiséra Przemysława Wojcieszeka.

KDE: Venuše ve Švehlovce (Praha)
KDY: středa 25. 5. – neděle 29. 5.


Film / 62. ročník Zlín Film Festivalu

Filmový festival pro děti a mládež letos nemá žádné téma, tématem je sám festival a jeho zaměření na osobní komunikaci. Budou se promítat filmy, hrát divadelní představení a také se budou konat výstavy, workshopy, tvořivé dílny i koncerty.

KDE: Zlín – různá místa
KDY: čtvrtek 26. 5. – středa 1. 6.


Lifestyle / SWAP v Karlíně u řeky

Třídenní akci na břehu Vltavy využijte jako možnost vyměnit nevhodné oblečení, knihy, keramiku, nářadí nebo například pokojovky či šperky za něco, co opravdu chcete.

KDE: River Rink Karlín (Praha)
KDY: čtvrtek 26. 5. – sobota 28. 5.


Lifestyle / Plzeňská muzejní noc

Pivovarské muzeum v Plzni a Plzeňské historické podzemí už tento pátek můžete navštívit i po setmění. Součástí akce jsou nejenom komentované prohlídky, ale i pivní degustace.

KDE: Pivotéka v Pivovarském muzeu (Plzeň)
KDY: pátek 27. 5. od 16:00


Gastro / Májový Food Festival

Festival pořádaný v Zámeckém resortu Detenice nabídne program pro dospělé i děti. Chybět nebude dobová muzika, tanečnice, ukázky dělostřelby ani domácí pivo.

KDE: Zámecký resort Detenice
KDY: sobota 28. 5. od 11:00


Hudba / Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka

Do České republiky festival přivede hned několik mezinárodních hudebních hvězd i mladé talenty klasické hudby. Více než měsíc trvající hudební svátek zahájí 29. května koncert, při němž zazní Janáčkova Sinfonietta i Straussův Koncert pro hoboj v provedení ambasadora českého hoboje Viléma Veverky.

KDE: Ostrava, Frýdek-Místek, Opava, Ludgeřovice, Hukvaldy, Příbor
KDY: neděle 29. 5. – pátek 1. 7.


Foto: Dějiny násilí, autor: Michal Hančovský

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM