LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 27. září?

Počasí se nám začíná kazit, na mnoho z nás padá podzimní splín. Jak si můžete zvednout náladu? Zajděte si za kulturou nebo jen tak do společnosti. Uvidíte, jak vám malé rozptýlení prospěje.


Divadlo / Zlomvaz

Tradiční divadelní festival pořádaný studenty druhého ročníku Divadelní fakulty Akademie múzických umění bude i letos pořádná bomba. Přestože je festival každý rok jiný, rozhodně nikdy nezklame. Letošním tématem je restart, ať už zlomvazový, studijní nebo kulturní.

KDE: DAMU (Praha)
KDY: úterý 28. 9. – sobota 2. 10.


Film / Ostrava Kamera Oko 2021

Není to jen filmová přehlídka, ale také audiovizuální zážitek. Již třináctý ročník přehlídky celovečerních i krátkometrážních filmů v ostravských ulicích přinese nejenom nevšední zážitek, ale také možnost vydat se na cestu rájem, protože téma letošního roku zní RájPARADISE.

KDE: Ostrava – různá místa
KDY: středa 29. 9. – neděle 3. 10.


Hudba / Lunchmeat Festival

Sledujete aktuální nezávislou elektronickou scénu a digitální umění? V tom případě si dvanáctý ročník Lunchmeat Festivalu nenechte ujít. Na čtyřech lokacích po celé Praze vystoupí na třicet umělců, mezi kterými nebude chybět pionýr dubstepu Kode9 či královna techna Helena Hauff.

KDE: Praha – různá místa
KDY: pondělí 27. 9. – sobota 2. 10.


Divadlo / Výstava Divadla bratří Formanů a jejich přátel: IMAGINARIUM

Živá instalace nabídne kulturní zážitek dětem i dospělým. Tajuplný divadelní a výtvarný svět vás vtáhne natolik, že zapomenete na všechny starosti. Podnítí vaši fantazii a ukáže vám, jak krásné je oprostit se alespoň na chvíli od každodenního shonu.

KDE: Pražská tržnice (hala 17)
KDY: středa 29. 9. – středa 29. 12.


Lifestyle / Minimalismus v cestování

Taky jste si vždycky říkali, jak je možné, že někdo procestuje celý svět s malým batůžkem a za pár korun? Jde to a Patrik Zouhar je toho živým důkazem. O nízkonákladovém cestování nalehko vám povypráví už tento čtvrtek v prostoru39.

KDE: prostor 39 (Praha)
KDY: čtvtek 30. 9. od 18:00


Gastro / Street Food na Výstavišti

Burgery, hotdogy, tacos, palačinky… Všichni gurmáni a gurmeti by měli o víkendu zavítat na pražské Výstaviště a ochutnat ten nejlepší street food. Zapít ho samozřejmě můžete dobrým pivem nebo vínem.

KDE: Výstaviště Praha
KDY: pátek 1. 10. – neděle 3. 10.


Umění / Den architektury

Letošní ročník Dne architektury se vydává po stopách architekta Jana Kotěry, také se seznámíte s nádražními budovami, zaniklými tratěmi, s podzemími, historickými, moderními i současnými architektonickými skvosty. V rámci festivalu se uskuteční na tři sta akcí na více než osmdesáti místech po celém Česku.

KDE: ČR – různá místa
KDY: pátek 1. 10. – čtvrtek 7. 10.


Foto: Den architektury, KOMA Modular – Fashion Line Relax

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM