LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 30. května?

Letní prázdniny se blíží mílovými kroky, škoda jen, že dospělých se ve většině případů netýkají. Na druhou stranu – válečka u vody je pěkná nuda. Mnohem lepší je si vyjít někam, kde něco pořádného zažijete nebo uvidíte. A to můžete udělat ještě tento týden.


Gastro / Jarní Oktoberfest

Svátek německého piva a hlavně tupláků je tu. Ochutnejte to nejlepší z německých pivovarů a dejte si k tomu i typické německé dobroty.

KDE: Permanent Pragovka (Praha)
KDY: středa 1. 6. – pátek 3. 6.


Literatura / Týden čtení dětem

Dvanáctý ročník Týdne čtení dětem je opět oslavou dětské literatury a společného čtení. Odstartuje na Den dětí 1. června slavnostní inaugurací na zámku ve Slavkově u Brna, kde nebude chybět ani moderátor a gastromuž Lukáš Hejlík. Pozvání přijala i spisovatelka Alena Mornštajnová nebo herečka Kamila Janovičová.

KDE: celá ČR
KDY: středa 1. 6. – úterý 7. 6.


Umění / Wall Street

Graffiti má na české umělecké scéně své nezastupitelné místo. Z ilegality se dostalo až do předních galerií. A od tohoto týdne máte možnost ve Ville Pellé zhlédnout umělecká díla Jana Kalába, který si nechává říkat Point, Jakuba Matušky alias Billa the Hobo, Trona neboli Michala Škapy a dalších streetartových umělců. Součástí výstavy bude i bohatý doprovodný program.

KDE: Villa Pellé (Praha)
KDY: čtvrtek 2. 6. – neděle. 7. 8.


Film / Slavnostní uvedení Sedmikrásek

Československý film z roku 1966, který natočila Věra Chytilová, byl digitálně restaurován a nyní se vrací na plátna kin. Sedmikrásky bezpochyby patří k vrcholným dílům Věry Chytilové. Zachycují dvojici mladých dívek, jež chtějí být stejně zkažené jako okolní svět.

KDE: Kino Lucerna
KDY: čtvrtek 2. 6. od 18:30


Hudba / Praha žije hudbou

Festival pouličního umění letos nabídne koncerty sto osmdesáti hudebníků na třiceti místech po celé Praze. Speciálními hosty budou například Lenka Dusilová, Aneta Langerová, Mucha nebo rapperka Hellwana.

KDE: Praha – různá místa
KDY: pátek 3. 6. – sobota 4. 6.


Divadlo / NGP a Geisslers Hofcomoedianten: Divadlo v galerii

O víkendu přinese divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten současné komediální hry inspirované barokní dobou do historického paláce Národní galerie Praha. Ve Šternberském paláci se uskuteční tři pouliční představení pro děti i dospělé.

KDE: NGP – Šternberský palác (Praha)
KDY: sobota 4. 6. – neděle 5. 6.


Lifestyle / Festival ambasád Food and Culture

Čtyřicet šest zemí na jednom místě, kdy se vám tohle poštěstí? A všechny se vám představí skrze svou kulturu a gastronomii. Zábava to bude nejenom pro dospělé, ale i děti.

KDE: Vítězné náměstí – Praha 6
KDY: sobota 4. 6. od 8:00


Gastro / Říčanský festival vína

Bude-li teplé a slunečně počasí, pak si vyrazte s přáteli nebo rodinnou na festival vína a dobrého jídla do Říčan u Prahy. Pro lepší atmosféru zahraje cimbálovka a k večeru se chopí otěží i DJ.

KDE: Masarykovo náměstí – Říčany
KDY: sobota 4. 6. od 13:00


Lifestyle / Světová cyklojízda Prahou 2022

Vzdejte hold kolu jakožto dopravnímu prostředku, bez kterého se dnes spoustu lidí neobejde a ještě přispívá k lepšímu životnímu prostředí na naší planetě. Cyklojízdy se můžete sami zúčastnit, anebo se jen vydejte do Kasáren Karlín na celodenní program složený z přednášek, workshopů a dalších zajímavých akcí.

KDE: Kasárna Karlín (Praha)
KDY: neděle 5. 6. od 12:00


Foto: Praha žije hudbou, autor fotografie: Jakub Červenka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM