LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 6. června?

Co podniknout v týdnu nebo o víkendu? Tak jako obvykle vás čeká další dávka kulturních a dalších tipů na zajímavé akce, u kterých se pobavíte a přijdete na jiné myšlenky.


Divadlo / ZLOMVAZ

Festival divadelních škol letos nese podtitul Wellness a tak můžete navštívit workshopy relaxačních a klidových technik nebo moderní sebeobrany. Z divadla si nenechte ujít inscenaci Ojcowie Krakovské Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanislawa Wyspiańskiego. A udělejte si čas i na hudební program.

KDE: DAMU (Praha)
KDY: středa 8. – sobota 11. 6.


Umění / Intimita jako vzdor

Národní galerie Praha ve spolupráci s pařížským Centre Pompidou přinese multimediální výstavu, jejímž hlavním tématem je intimita a způsob jejího vystavování. Současně se intimita zkoumá i z hlediska nedávné koronavirové pandemie.

KDE: NGP – Veletržní palác (Praha)
KDY: vernisáž 9. 6. od 19:00


Literatura / Svět knihy

Kdo rád čte a sleduje českou i zahraniční literární scénu, bere Svět knihy jako svátek, který je zapotřebí řádně oslavit. Dorazte na Výstaviště Praha, nakupte si literaturu na léto a třeba se setkejte i se svým oblíbeným spisovatelem. Letos přijede i mistryně thrillerů Shari Lapena!

KDE: Výstaviště Praha
KDY: čtvrtek 9. 6. – neděle 12. 6.


Hudba / NaPleš!Fest 2022

Hudební festival v areálu Nemocnice Na Pleši přinese pop-funkový i bigbeatový koncert, tombolu, loutkové divadlo a spoustu další zábavy pro děti i dospělé.

KDE: Nemocnice Na Pleši (Nová Ves pod Pleší)
KDY: pátek 10. 6. od 15:00


Lifestyle / Víkend otevřených zahrad

Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti má svůj původ ve Velké Británii. Tuto tradici však přejímají i další země po celé Evropě. Všechny zapojené zahrady v Česku, které můžete během tohoto víkendu navštívit, najdete na oficiálních stránkách Víkendu otevřených zahrad.

KDE: celá ČR
KDY: pátek 10. – neděle 12. 6.


Lifestyle / Lochkovské slavnosti 2022

Do Lochkovských slavností se tradičně zapojuje Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy, Policie ČR, Městská policie hl. m. Prahy a další instituce. Můžete se podívat na ukázky jejich práce a techniku, kterou ke své práci používají. Nudit se nebudou ani děti.

KDE: Sbor dobrovolných hasičů Lochkov
KDY: sobota 11. 6. od 13:00


Lifestyle / 40. Kladenské dvorky

Čtyřicátý ročník Kladenských dvorků opět nabídne umělecké zážitky v podobě koncertů nebo výtvarných dílen.

KDE: Kladno – různá místa
KDY: sobota 11. – neděle 12. 6.


Lifestyle / UA Lovefest

Kasárna Karlín ožijí unikátním festivalem, který nabídne ukrajinskou kulturu ve své nejryzejší podobě. Dobře se tu najíte, napijete, poslechnete si dobrou hudbu, podíváte se na zajímavý film a možná se i necháte potetovat.

KDE: Kasárna Karlín (Praha)
KDY: neděle 12. 6. od 15:00


Foto: Svět knihy 2022, archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM