Pozvánky

Online kultura v týdnu od pondělí 13. dubna

Do divadla, kina ani galerie se nejspíš hned tak nepodíváme. Naštěstí se s kulturou nemusíme loučit definitivně. Všechno je teď online.


Divadlo / Sudabeh Mohafez: Hoří

MeetFactory na svém youtube kanále v úterý pustí záznam divadelního představení Sudabeh Mohafez: Hoří. V hlavní roli uvidíme Anitu Krausovou, která bojuje se svým vnitřním já. Poté, co jí shoří byt, je na tom totiž psychicky dost špatně. Palčivou otázkou ale je, kdo a proč požár založil.

KDY: úterý 14. 4. od 20:00
Divadelní záznam můžete zhlédnout ZDE.


Přednáška / 10 let v Trabantu

Znáte cestovatele Dana Přibáně a jeho žlutý trabant, s nímž procestoval celý svět? Tak právě ten bude mít online cestovatelskou přednášku, v níž se dozvíte něco ze zákulisí jeho dobrodružných cest.

KDY: úterý 14. 4. od 20:30
Informace o vstupenkách a promítání najdete ZDE.


Divadlo / A přece se hraje!

Divadlo Viola rozhodně nelení a jede online. V rámci projektu A přece se hraje! pořádá streamovaná setkání s herci, kteří jsou s tímto divadlem nějak propojeni. Tentokrát se můžete těšit na Jana Zdražila a Davida Novotného.

KDY: středa 15. 4. od 20:00
Více info se dozvíte ZDE.


Umění / Komentovaná prohlídka Otevřeného depozitáře Umění Asie

Co jste v Národní galerii nejspíš ještě neviděli? Například umělecká díla pocházející zejména z Japonska, která má galerie umístěná ve svém depozitáři. Teď se do něj ale můžete společně s kurátorkou Janou Ryndovou podívat.

KDY: středa 15. 4. od 14.00
Vice info ZDE.


Literatura / Svět knihy: Bianca Bellová

Knižní veletrh Svět knihy se letos sice neuskuteční, ale jeho pořadatelé rozhodně nelení. Proto uspořádali autorské čtení přes Mall.tv. Díky tomu si můžete ze záznamu poslechnout například autorky Petru Soukupovou, Petru Hůlovou nebo Pavlu Horákovou. Anebo si počkejte na Biancu Bellovou či Petra Stančíka.

KDY: Petr Stančík čte ve středu 15. 4. od 14:00 / Bianca Bellová čte ve čtvrtek 16. 4. od 14:00
Vysílání najdete ZDE.


Film / CinéDOC Tbilisi

Znáte filmovou kulturu Jižního Kavkazu? Že ne? Teď se s ní můžete seznámit díky online dokumentárnímu kinu Dafilms.cz. To nejlepší ze současné grúzínské a arménské produkce můžete zhlédnout až do neděle 19. dubna.

KDY: do neděle 19. 4.
Všechny filmy najdete ZDE.


Vzdělávání / Ne hladu: Webinář – Mýty o výživě

Co je zdravá výživa? Je kokosový olej zdravý? Je potřeba jíst sacharidy? Na tyto a mnoho dalších otázek dostanete odpověď díky přednášce nutriční terapeutky Mgr. Veroniky Pourové. V průběhu webináře můžete pokládat i vlastní otázky.

KDY: středa 15. 4. od 18:30
Více informací se dozvíte ZDE.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM