LifestylePozvánky

Online kultura v týdnu od pondělí 20. dubna

Máme tu pravděpodobně poslední týden v karanténě. Ve čtvrtek 30. dubna skončí v České republice nouzový stav, ale divadla, galerie a kina zůstanou zavřená i nadále, proto zasedněte k počítači, tabletu nebo televizi a načerpejte kulturní atmosféru aspoň online.


Hudba / Mladí ladí jazz sérii čtvrtečních online koncertů

V následujících dnech se můžete těšit na sérii koncertů, na které lze přispět libovolnou částkou zakoupením virtuální vstupenky. Těšit se můžete na Kristinu Barta s projektem Event Horizon nebo na vystoupení Prago Union. Už tento čtvrtek vás svou hudbou potěší Top Dream Company, jedenáctičlenná parta špičkových muzikantů hrající funk, soul a groove. Další vystoupení budou následovat vždy ve čtvrtek.

KDY: čtvrtek 23. 4. od 18:00
Koncerty můžete sledovat ZDE.


Divadlo / Ponec online: Generace X

Tohle vystoupení odráží generaci, která je poznamenána dvěma velkými epochami. Generace X je ovlivněná velkou společenskou změnou a prosadit se může jenom ten, kdo se nebojí ostatním ukázat směr. Sólová taneční inscenace vychází z životní zkušenosti dvaceti významných osobností narozených mezi roky 1979 až 1980.

KDY: čtvrtek 23. 4. od 19:00
Vstupenku na online představení si můžete koupit ZDE.


Festival / Art Maraton

Ve velkém sále i na malé scéně se vystřídají umělci všech žánrů. Čekají na vás hudební vystoupení i autorská čtení. V Paláci Akropolis vystoupí například kapela Cocotte Minute, Never Sol či Clarinet Factory. Číst bude Barbora Baronová, Kamila Hladká nebo Miřenka Čechová.

KDY: pátek 24. 4. od 16:00 do 00:00
Více se o celém festivalu dozvíte ZDE.


Film / Sólo pro Artemia

Nedávno předčasně zesnul režisér a zakladatel společnosti Artcam Films Artemio Benki. Artcam ve spolupráci s Moje kino LIVE si tak pro diváky připravilo promítání jeho úspěšného filmu Sólo, který minulý rok získal ocenění Nejlepší český dokument na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.

KDY: pátek 24. 4. od 20:30
Vstupenky si můžete koupit ZDE.


Hudba / Káznice live: MUCHA

Kontroverzní brněnská zpěvačka Mucha v pátek vystoupí živě v bývalé Káznici na Cejlu a vy můžete být u toho.

KDY: pátek 24. 4. od 20:00
Koncert můžete živě sledovat ZDE.


Umění / Komentovaná prohlídka výstavy Sen ve snu

Tento týden máte jedinečnou příležitost proniknout do reflexe literární tvorby amerického prozaika a básníka Edgara Allana Poa a to v návaznosti na výtvarné umění v českých zemích. Mnohé se dozvíte i o fenoménu strachu a hrůzy.

KDY: pátek 24. 4. od 14:00
Po zakoupení vstupenek můžete stream sledovat ZDE.


Hudba / Pomáháme s českou filharmonií II

Česká filharmonie pořádá už druhý benefiční koncert. Přímý přenos budete moct sledovat na ČT Art nebo na facebooku České filharmonie. A opět budete moct přispět na dobrou věc.

KDY: sobota 25. 4. od 20:00
Přímý přenos můžete sledovat ZDE.


Foto: Artcam, na fotografii: Artemio Benki

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM