LifestylePozvánky

Online kultura vol. 2

A je to tady. Všechny vnitřní i venkovní kulturní akce byly zrušeny, stejně jako na jaře, a nám nezbývá nic jiného, než si o kulturním dění udržovat povědomí alespoň skrze internet. Máte dlouhý večer? Pro všechny kulturní nadšence jsem si připravila pár tipů.


Film / Moje kino LIVE

Ve čtvrtek 15. října večer můžete díky Moje kino LIVE zhlédnout franouzskou komedii Tenkrát podruhé, v pátek 16. října proběhne projekce snímku Patterson, v sobotu 17. října zase můžete zhlédnout úžasný dokument Země medu a v neděli 18. října si nenechte ujít francouzsko-tuniskou komedii Všude dobře, doma nevím. Jakmile zaplatíte 100 korun, bude vám na e-mail zaslán odkaz, díky kterému si film v přesně danou hodinu budete moct pustit.

Více info ZDE / Online projekce probíhají vždy od 20:30.


Hudba / Mňága a Žďorp ze zkušebny

Už v sobotu 17. října se můžete těšit na minikoncert oblíbené české kapely, který odvysílá mall.tv.

ZDE můžete sledovat koncert online.


Umění / 9 světových výstav v kostce

Andy Warhol v Tate Modern v Londýně, Raffaello v římském Muzeu historického a kulturního dědictví, Picasso v londýnské Royal Academy of Arts a mnohé další výstavy můžete nyní navštívit online. Každé video je jakýmsi průřezem dané výstavy a samozřejmě nechybí to nejpodstatnější ze života a práce samotných umělců.

Všechny dostupné výstavy najdete ZDE.


Divadlo / Malá vizita

Divadlo Kampa před pár dny zveřejnilo záznam z improvizační show Malá vizita, v níž hlavní roli hraje oblíbený herec Jaroslav Dušek a také Pjér la Šé’z. Je to geniální show, která v této nepříjemné době pohladí po duši.

Záznam z představení můžete zhlédnout ZDE.


Literatura / Křest knihy Třísky na duši

Doba ani knižním křtům nepřeje. Ale nezisková organizace Halda, která stojí za vydáním zajímavé knihy o kladenském umělci, jedním z nejvýznamějších básníků a výtvarníků 20. století, Jiřím Kolářovi, se rozhodla uspořádat křest online. Pokud chcete poznat Kladno jinak, než jen z hlediska těžebního průmyslu, a dozvědět se o tomto kladenském rodákovi něco víc, nenechte si křest ujít. Proběhne ve středu 21. října od 18:00.

Více se dozvíte ZDE.


Foto: archiv


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM