FestivalyLifestyle

Píšete nebo kaligrafujete? A rádi? Dva písaři fest je přesně pro vás

A na své si přijdou i ti, které zajímá všechno, co se točí kolem papíru. Druhý ročník festivalu přinese kurzy, dílny, přednášky, výstavu, trh a spoustu dalšího.


Od pátku 12. května do neděle 14. května se Kutná Hora otřese v základech. Tolik milovníků psaní, kaligrafie a papíru se tu sejde jenom málokdy. Naučíte se základy kaligrafie, zlacení, vytvoříte si vlastní zápisník nebo fotoalbum a taky si budete moci zakoupit spoustu věcí, abyste ve volném čase mohli tvořit i doma.


Divadlo i koncert

První den festivalu proběhne divadelní představení spolku Dipold, který se představí hrou Porucha přizpůsobení. A také se můžete těšit na koncert dua HlasKontraBas, které tvoří Ridina Ahmedová (určitě ji znáte z podcastu Sádlo) a Petr Tichý.

Sobota se ponese v duchu knihařské dílny a japonské kaligrafie. Neděle bude čistě přednášková. Dozvíte se toho spoustu zajímavého ohledně písma a tisku nebo proč psát ručně a co obnáší písmoznalectví.

Festivalovými místy jsou Dačického dům, Vlašský dvůr, Spolkový dům, místní knihovna a knihtiskárna. Nezapomeňte si včas rezervovat místo na workshopech a dílnách.

Více se dozvíte na oficiálních stránkách festivalu.


KDE: Kutná Hora – různá místa
KDY: pátek 12. 5. – neděle 14. 5.


Foto: Dva písaři fest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM