LifestylePozvánky

Projekt PRAHO! oživuje veřejný prostor a spojuje lidi

PRAHO! project vznikl už v říjnu 2021, ale dosud jste o něm možná neslyšeli. Všimnout jste si ho ale mohli, kdybyste byli aspoň trochu pozorní ke svému okolí. Co projekt přináší a čím vás může potěšit v těchto dnech?


Co skrývá tajemný QR kód?

Od roku 2021 třináctičlenný tým umisťuje do veřejného prostoru básně ve formě samolepek, plakátů či billboardů nebo uměleckých instalací. Každá z nich nese unikátní QR kód, který vás odkáže na webové stránky, kde můžete, ale nemusíte odpovědět na pár otázek. Do projektu se zapojilo už více než čtyřicet tisíc lidí. A jaký to má účel?

Rozhodně není jenom jeden. Snahou projektu je vytrhnout lidi z každodenní všednosti, bojovat proti exkluzivitě vystavování děl v uměleckých galeriích a také spojit společnost. V rámci projektu také vznikla čtyřdílná publikace čítající výpovědi, které se zatím iniciátorům projektu podařilo nasbírat od lidí, kteří se rozhodli prostřednictvím zmíněných QR kódů odpovědět na položené otázky. Kvůli čemu ráno vstáváš? Kdy jsi naposledy dělal/a něco poprvé a co to bylo? Považuješ tohle město za anonymní? Otázek je ale mnohem víc.


Výstava v podchodu

Od 13. dubna 2023 také máte v rámci Praho! project možnost vidět vůbec první realizaci ve veřejném prostoru. Najdete ji v podchodu pod pražskou tramvajovou zastávkou Vychovatelna a je interaktivní. Čekat tu na vás bude jeden rok.

Více se o projektu dozvíte na oficiálních stránkách Praho! project.


Foto: Facebook prahoproject

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM