FestivalyLifestyle

Projekt PRAHO! oživuje veřejný prostor i stránky knihy

Minulý rok vznikl projekt, který v české metropoli rozvířil prostor desítkami básní na samolepkách, plakátech a billboardech. A protože získal nečekaný ohlas, rozšíří se i na další platformu.

V neděli 20. března vyjde první ze čtyř chystaných knih PRAHO!. To ale neznamená, že se projekt z pražských ulic stáhne. Příprava knih je jen vyústěním dosavadní činnosti, kterou si lidé oblíbili. Cílem projektu je propojovat lidi a také ukázat, že umění má mnoho forem.

První z publikací i všechny ostatní seženete na oficiálních stránkách projektu PRAHO!, ale také v kavárnách a v uměleckých institucích po celém městě.


Co všechno lze dokázat s papírem?

Všechny básně, které jsou po Praze rozmístěné, nesou číslo a QR kód, jenž odkazuje na webové stránky s osobními otázkami, na něž můžete a nemusíte odpovídat. Ovšem mnohé odpovědi, které autoři projektu doposud nasbírali, budou tvořit hlavní část připravované knihy. Najdete v ní také spoustu artefaktů, pro Prahu typických. O klasickou knihu ovšem rozhodně nepůjde, tvůrci projektu PRAHO! totiž chtějí lidem ukázat, kam až lze v práci s papírem zajít.

Více informací se dozvíte na stránkách projektu PRAHO!.


Foto: oficiální stránky projektu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM