FilmPozvánky

Prolomit ledy. To je podtitul letošních Mezipater

Queer filmový festival Mezipatra letos uveden sedmdesát jedna hraných a dokumentárních filmů zabývajících se LGBTQ+ tematikou. Těšte se na dramata, romantiku, komedie a občas i pořádný thrillerový zážitek.


Nejočekávanější filmy

Hlavním lákadlem letošního festivalu je francouzský snímek z Cannes Pět ďáblů, polský snímek Elephant o tom, jak těžké je najít lásku na polské vesnici či izraelský snímek Slušný občan. Ten sleduje život mladého páru, který je idylický jen do té doby, dokud se pár nestane svědkem rasově motivované policejní brutality.

V rámci filmových zážitků můžete vybírat ze sekcí Divácká cena 2021, Mezinárodní soutěž celovečerních filmů, Mezinárodní soutěž krátkých filmů, Dokumentární sekce, Retrospektiva, Queer Kino uvádí a Queer Mixér.


Trocha zákulisí

Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, například v podobě sekce Queering the Industry, která vám umožní nahlédnout pod pokličku filmového průmyslu. Hosty letošního ročníku budou portugalský režisér João Pedro Rodrigues, německá dokumentaristka Laurentia Genske nebo ukrajinský dramaturg Bohdan Zhuk.


23. Mezipatra Queer Film Festival
KDE: Praha – různá místa // Brno – různá místa
KDY: čtvrtek 3. 11. – čtvrtek 10. 11 // pátek 11. 11. – pátek 18. 11.
Více se dozvíte na oficiálních stránkách festivalu.


Foto: Mezipatra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM