KnihyRecenze

Recenze: Tři ženy

Každá máme své touhy, jen málokterá z nás si ale uvědomuje, že v našem životě převládají ty sexuální. Ale kam až jsme my, ženy, ochotné zajít, abychom byly skutečně šťastné? A jak si vůbec můžeme být jisté, že nás sexuální touha vede za vysněným životem?


Každá žena chce to, co nemá

Možná je to moc otázek najednou, ale kniha Tři ženy také na mnoho otázek odpovídá. Tou nejpalčivější je, jaké sexuální touhy máme a které z nich musíme skrývat. Ne všechny jsou totiž v naší společnosti přijatelné. Lina žije na venkově v Indianě a prožívá manželství, které možná ani za skutečný manželský vztah považovat nelze. Její muž ji odmítá líbat, neboť mu to přijde nechutné, natož aby s ní měl sex. A tak hledá lásku u muže, kterého zná od svých školních let. Sloane je zase ženou, kterou chce být každá z nás – úspěšnou, bohatou, nádhernou. Za manžela má také perspektivního muže, kterého bezmezně miluje. Zdánlivě jí nic nechybí, manželství proto kazí snad jen fakt, že její drahou polovičku vzrušuje, když se miluje s jinými muži, a občas se i rád přidá. A pak tu máme středoškolačku Maggie, která se zamiluje do svého profesora. Ten svodům studentky neodolá a také za to jednoho dne tvrdě zaplatí.


O lásky přes sex až po zkázu

Tyto tři ženy zdánlivě nemají nic společného, až v průběhu čtení zjistíme, že toho mají společného naopak víc než dost. Lásku k mužům, která je vnitřně ubíjí. Mají touhy, které dle nepsaných společenských pravidel nejsou správné. A také chtějí prostřednictvím sexu dosáhnout svých cílů – spokojeného života po boku muže, kterého milují.  Zda ale jdou tou správnou cestou, většinou zjistí, až když je na všechny změny pozdě. 


Kniha nabízí návod k pochopení ženské duše

Autorka knihy Lisa Taddeo napsala knihu, která se okamžitě stala bestsellerem prestižního deníku The New York Times. Nabízí totiž pohled do těch nejniternějších zákoutí ženské duše a mysli a také poukazuje na to, jak mohou muži ženy frustrovat a nenápadně ovládat, někdy více, jindy méně nápadně. Chceme-li samy sebe pochopit a chtějí-li muži poznat, jak ženy uvažují, nenajdou čtivější a polopatičtější knihu, než je právě tato. Taddeo je mistryní ve vyprávění příběhů. Její texty se objevily se ve věhlasných antologiích jako The Best American Political Writing (Nejlepší americké politické texty) nebo The Best American Sports Writing (Nejlepší americké sportovní texty). Získala několik cen a také přispívá do časopisů Esquire či Elle. V roce 2018 o ní věděl jen málokdo, stačil ale jediný rok, aby se proslavila po celém světě. Ovšem přípravy na napsání knihy Tři ženy jí zabraly desetinásobek času. 


Deset let pozorování

Ženy, které si vybrala jako svou předlohu, neváhala studovat dlouhé roky. Chtěla být součástí jejich každodenního života, žít s nimi a tak se také stěhovala do míst, kde ženy bydlely. Cestovala společně s manželem, později i s malým miminkem. Nic ji nedokázalo zastavit. Tak moc chtěla poznat ženské nitro. Svým výzkumem nakonec strávila téměř deset let, rozhodně ale nečekala, že by jí přinesl takový věhlas. Ale stalo se a naštěstí se kniha dostala i k českým čtenářům a čtenářkám. Příběh nezná vítěze ani poražené. Každý totiž občas něco vyhrává a později zase ztrácí. Nebo naopak. Ani samotné autorce štěstí v životě úplně nepřálo. Ve svých třiadvaceti letech ztratila po tragické automobilové nehodě otce, v pozdějších letech i matku, strýce, tetu a také čtyřnohého přítele. Mnohé ale získala. Milujícího manžela a krásnou dcerku Fox. 


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM