LifestylePozvánky

Rituál: Audioseriál, který vám pocuchá nervy

Znají se už od dětství a scházejí se vždycky jednou za rok. Už dávno je však nepojí přátelství, nýbrž jeden osudový okamžik, při němž přišel o život jejich kamarád.


Někdo musí být potrestaný

Své tajemství dosud nikomu neprozradili. Dusí ho v sobě, sžírá je a tak každý rok musí někdo trpět. Čtyři lidé, čtyři různé osudy. Každoročně se scházejí někde na samotě, aby si řekli, co je trápí, a jednoho z nich potrestali. Vím, kdo bude potrestanej! Těmito slovy začíná jedna noc v roce, pak se vždy stane něco, co podle nich nastat musí.

Příběh Tadeáše, Kristiny, Báry a Petra, s nimiž se život moc nemazlí, zrežírovala Natália Deáková. Zvuk si vzal na starosti Dominik Budil, hudbu Ondřej Gášek. Kreativní producentkou audioseriálu je Kateřina Rathouská. Námět a scénář vychází z pera Kláry Vlasákové, která již vytvořila audioseriál Neklid. V audioseriálu uslyšíte hlasy Kryštofa Krhovjáka, Pavly Gajdošíkové, Martiny Jindrové a Daniela Krejčíka.


Jak rychle to začalo, tak rychle to i končí

Při Rituálu se budete bát, nechápat a možná i hrůzou valit oči. Audioseriálu by ale slušela delší stopáž. Je rozdělen do pěti dílů po zhruba patnácti minutách. Vezme ale bohužel dost rychlý konec. Což je velká škoda. Hororový nádech seriálu navíc doplňují i milostné pletky mezi účastníky a rodinná i pracovní traumata, která nakonec zůstávají upozaděna a zasloužila by si lepší rozpracování. Pak by šlo možná i lépe zinscenovat konec.


Poslechněte si Rituál na stránkách rádia Wave nebo v podcastových aplikacích.


Foto: Facebook ČRO – Radio Wave

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM