Recenze

Sama na koncertě. Kalifornie na jeden večer proslunila Žižkov

Chodíte někdy na koncert sami? Ne? Já ano, protože tak si hudbu vychutnám nejlíp. Nemám se s kým bavit a tak jenom poslouchám a pozoruju lidi okolo. Ale já zas tak často na koncerty nechodím, ačkoliv se to v posledních měsících snažím napravit. Naposledy jsem navštívila Palác Akropolis, kde v neděli 11. září vystupovala kalifornská neo-soulová kapela Moonchild.


Zbožňuje je i Stevie Wonder a Iggy Pop

Moonchild je pro vás možná kapelou neznámou, pokud tedy neposloucháte jazz a neříká vám nic ani festival Mladí ladí jazz. Právě jeho pořadatelé pozvali do Česka tuto kalifornskou kapelu, která se řadí k žánru neo-soul s prvky jazzu. Zpěvačka kapely Amber má krásně sametový, lehce zastřený hlas, který si vás už po pár vteřinách podmaní. Můžete ho poslouchat celý den a další den znovu. Ne nadarmo se o kapele říká, že si ji oblíbil i samotný americký zpěvák, skladatel a producent Stevie Wonder nebo punkrockový zpěvák Iggy Pop.


Do Prahy přivezli i nové album

Do Prahy Moonchild přivezli své nové album Starfruit, na němž spolupracovali také s hostujícími interprety – americkými zpěvačkami Lalah Hathaway či Alex Isley. Tříčlenná kapela si ale vystačí sama. Klávesy, akustická kytara, dechy, saxofony, trubka a zpěvačka, která vyniká hlavně tím, že zpívá a přitom šeptá. Neuznává frázování, feelingy nedoplňuje takty, ale staví je mimo ně. Zkrátka je to něco, co jste ještě nikdy neslyšeli.

V Praze Moonchild doplnil rapper, bavič, performer a stand-up komik Austin Antoine. Ten si také umí své obecenstvo omotat kolem prstu. Vystřihl soul, blues i hip hop. Nic mu není cizí. Byl to zkrátka večer, jak se patří. Byla jsem sama a bylo to fajn. Tak fajn, že Antoina i Moonchild poslouchám doteď, ale už jenom ve sluchátkách.


Foto: Moonchild

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM