FilmPozvánky

SCANDI 2020 ovládnou ženy

To nejlepší ze současného skandinávského filmu mohou diváci zhlédnout na filmové přehlídce, která se v České republice koná už po šesté. Během čtyř dnů uvede hned šest premiér.


Ženy na válečné stezce

Od čtvrtka 9. do neděle 12. ledna se v pražských kinech Lucerna, Edison Filmhub, Evald a Atlas, ale také v Brně, Plzni, Ostravě a Olomouci budou promítat filmy, které letos nesou společné téma Ženy na válečné stezce. Celou přehlídku zahájí dánský snímek a kandidát na Oscara Srdcová královna, jehož ústředním tématem je vztah starší ženy a mladého chlapce.


Stellan Skarsgard v hlavní roli

Za zhlédnutí však bude stát i snímek Jít krást koně, který je dílem věhlasného režiséra Hanse Pettera Molanda. Ten do hlavní role obsadil světoznámého herce Stellana Skarsgarda.

Těšit se můžete i na provokativní dánský dokument Pěkně tučná láska, který se věnuje tématu žen, jež se o sobě nebojí říct, že jsou silné, a naopak ze své nedokonalosti dělají svou přednost.


Finská Thelma a Louise

Na festivalu si svou premiéru odbude i historické drama V Mariině ráji, finská variace na známou hollywoodskou road movie Thelma a Louise Miami, norské drama Útěk a také islandská Žena na válečné stezce, podle níž se letos vybíral podtitul filmové přehlídky.

Více se o festivalu SCANDI dozvíte ZDE.


Foto: z film Pěkně tučná láska, Film Europe Media Company

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM