Film

sKORO NA mizině slaví 10 milionů zhlédnutí

Když vypukla světová pandemie, rázem se mnoho z nás ocitlo bez práce. Herci například nemohli hrát, divadelní sály zely prázdnotou a do pokladny nepřibyla jediná koruna. Ne každý ale čekal na to, co bude, a rozhodl se začít jednat hned. To je i případ tvůrců komediálního seriálu sKORO NA mizině.


Ostravaci“ versus Pražáci

Během jednoho roku se dočkal deseti milionů online zhlédnutí a to už v českých filmových i seriálových vodách rozhodně něco znamená. Režisér seriálu Vladimír Skórka, který taktéž režíroval populární seriál Lajna (2017, 2019), dal dohromady tým herců (nejen) z ostravského Divadla Mír, které svého času bývalo kinem, aby tehdy ještě nic netušíc stvořil seriálový fenomén. V hlavních rolích se představí Štěpán Kozub, Albert Čuba, Robin Ferro, Petr Kolečko, Václav Neužil, Vladimír Polák nebo Jiří Langmajer.


Chtěli pobavit a přivydělat si

Seriál má osm dílů a ten poslední s názvem Noemova archa si odbyl svou premiéru teprve před pár dny. Když minulý rok seriáloví tvůrci vypustili na YouTube první díly, měli tři prosté cíle. Pobavit diváky a trochu je rozptýlit od všednodenních starostí a také si trochu přivydělat. A lidé jim skutečně na transparentní účet Divadla Mír peníze posílali. Dokonce přispívalo tolik diváků, že vzniklo hned několik dalších, ovšem podvodných bankovních účtů.


Intelektuálnost nečekejte, legraci ale ano

Seriál sKORO NA mizině není žádnou intelektuální podívanou. Ostrávaci hrají Ostraváky, Pražáci Pražáky, a když se tyto dvě skupiny potkají, dějí se občas dost šílené věci. Herci zkrátka nemají do čeho píchnout, protože jim koronavirus sebral jejich jedinou obživu a tak vymýšlejí, co v kariérním životě dál. O absurdnosti, ale i neskutečné vtipné scény ovšem seriál nouzi nemá.


Pokud jste ho dosud neviděli, vřele doporučuji to neprodleně napravit. Každý díl má okolo dvaceti až třiceti minut, takže vám na zhlédnutí bude stačit jeden večer.


Foto: Filmové studio Dolní Vítkovice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM