LiteraturaPozvánky

Svět knihy se letos konat nebude

Aktualizace 2. 4. 2020 12:08

Letošní ročník knižního festivalu Svět knihy se nakonec neuskuteční. Rozhodlo o tom včera, tedy 1. 4., představenstvo Svazu českých knihkupců a nakladatelů.

Vzhledem k tomu, že nikdo neví, co bude zítra, natož za několik měsíců, se knižní veletrh nebude konat v posunutém říjnovém termínu, jak bylo ohlášeno před pár dny, ani v žádném jiném. Knižní nadšenci si proto budou muset počkat na příští rok. Vzhledem k tomu, že knihkupci a nakladatelé v současnosti bojují o přežití a obracejí každou korunu, je pochopitelné, že veletrh by pro ně byl jen další obrovskou zátěží.

29. 3. 2020 14:07

Jako každý rok, tak i letos se měla největší knižní událost v Česku konat v květnu na pražském Výstavišti. Bohužel se tak v obvyklém termínu nestane, neboť organizátoři festivalu kvůli koronaviru přesunuli festival na říjen.


Čestným hostem bude v roce 2020 Polsko

Půjde-li všechno dobrou cestou a koronavirus přestane omezovat naše životy, festival Svět knihy proběhne od čtvrtka 8. do neděle 11. října. Čestným hostem festivalu bude Polsko, které zde představí své nejlepší prozaiky i básníky a nebude chybět ani slam poetry (recitování na pomezí poezie a divadla, kdy umělec komunikuje s diváky). Mezi nejočekávanější hosty tak patří hlavně Andrzej Sapkowski, autor mnoha fantasy knih a také dnes již kultovní ságy Zaklínač.

Téma letošního festivalu je „střed/t světa“ a tak se bude vše točit okolo středu světa i střetů současného světa.


KDE: Výstaviště Praha
KDY: čtvrtek 8. 10. – neděle 11. 10.
Vocee info o festivalu najdete ZDE.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM