PozvánkyVýstavy

Tichá řeč krajiny představuje obrazy a plastiky Františka Hodonského

Jestli budete mít cestu okolo Centra Bořislavka, určitě se stavte ve foyer KKCG. Co tam uvidíte? Zajímavá díla českého malíře, grafika, sochaře a básníka Františka Hodonského.


Příroda na velkoformátových obrazech

Jeho imaginativní obrazy nesou jeden společný motiv a tím je tematika lužních lesů jižní Moravy. Na výstavě najdete na dvě desítky velkoformátových obrazů, na nichž převažují nejrůznější odstíny modré a zelené. Ze své podstaty působí velmi uklidňujícím dojmem. Dále uvidíte i několik plastik, taktéž s ryze přírodní tematikou.


František Hodonský, jehož díla se nacházejí i ve sbírkách Národní galerie v Praze, Moravské galerie v Brně, Galerie moderního umění v Hradci Králové či Galerie Wettingen ve Švýcarsku, se krajinomalbě věnuje už od 60. let minulého století. Kromě jižní Moravy také rád ztvárňoval okolí řeky Berounky nebo rybníky u Bohdanče.

Výstavu Tichá řeč krajiny můžete navštívit až do 19. března, vždy od 10 do 18 hodin ve všední dny a od 13 do 18 hodin u víkendu. Dostanete se na ni výtahem z nákupního centra Bořislavka nebo vchodem z Evropské ulice.

Více se o výstavě dozvíte na oficiálních stránkách Komárek Family Foundation.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM