Lifestyle

Blýskněte se pod stromečkem ručně vyrobenými šperky nejen od českých designérek

První várka tipů, co darovat pod stromeček, je tu. A zaměřím se v něm na české i zahraniční designérky šperků. Do výběru jsem zařadila ženy, které sleduju na Instagramu už dlouho, a myslím, že vy byste měli také.


Caro by caroline görg

Je jí teprve dvacet a už má vlastní značku vážně dost originálních šperků. Karolína Görgová v jednom z rozhovorů prozradila, že k tvorbě udržitelných šperků a dalších doplňků ji přivedla její babička. Pracuje hlavně se starými korálky, perlami a chirurgickou ocelí.


VONA

Australsko-česká designérka Klara Marie Bliss vyrábí autentické šperky převážně z přírodních materiálů a v limitovaném množství. Kdo svůj vyhlédnutý kousek propásne, má zkrátka smůlu. Každý šperk je jiný a tak nikdy nepotkáte nikoho s tím stejným.


Lhotska Jewellery

Eliška Lhotská má své šperkařské studio na Praze 7 a její umění bylo Czech Grand Design v roce 2019 oceněno titulem Designér šperku. Pracuje se stříbrem, pozlaceným stříbrem a zlatem. A můžete navštívit i její workshop, na němž vás seznámí s technologií litého šperku.


Eva Brzo Jewelry

Eva Brzobohatá tvoří pod značkou Eva Brzo Jewelry a její tvorbu si nespletete s tvorbou nikoho jiného. Vyberou si muži i ženy, minimalisté i milovníci lehké extravagance.


Michaela Gorcová

Se šperky pracuje od roku 1996 a jsou vskutku propracované. Designérka klade důraz na detail. Aktuálně na jejím e-shopu najdete třeba prsteny inspirované kameny a minerály, ale také faunou a flórou.


Nastassia Aleinikava

Má neuvěřitelně charakteristický rukopis a tvoří šperky s příběhem. Navrhla i kolekci brýlí z celulózy. Inspiraci podle svých vlastních slov hledá v přírodě a hořké čokoládě.


Anežka Juhová

Nejčastěji pracuje s drahými kovy a minerály. Zatím naposledy jsme měli možnost vidět její tvorbu naživo na výstavě Cen Czech Grand Design v Galerii České spořitelny v Praze.


Foto: Instagram designérek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM